Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Lastikli Bluz

Lastikli Bluz

Malzeme: 350 gr. yün. 7 no’lu şiş.

Kullanılar örgüler: Haroşo: Hep yüz. 3/1 lastik: 3 yüz 1 ters.

Arka: 60 ilmek atılır ve 6 cm. haroşo örülür. İlk sırada eşit aralıklarla 15 ilmek artırılarak 3/1 lastik örgüye geçilir. 40 cm’de kol oyuğu için yanlardan 2 sırada bir 6 defa 1 ilmek eksiltilir. Kalan İlmekler bekletilir.

Ön: Arka gibi örülür. 32 cm’de açıklık için ilmekler ikiye ayrılır, orta 3 ilmek sağ tarafın ilmeklerine dahil edilir, sol taraf içinse ayrıca 3 ilmek atılır ve iki parça halinde örgüye devam edilir. Kol oyuğu eksiltmeleri yapıldıktan sonra kalan ilmekler bekletilir.

Kol: 38 ilmek atılır ve 5 cm. haroşo örülür. İlk sırada eşit aralıklarla 13 ilmek artırılarak 3/1 lastik örgüye geçilir. 15 cm’de yanlardan, kol oyuğu için, 2 sırada bir 6 defa 1 ilmek eksiltilir. Kalan ilmekler bekletilir. İkinci kol aynı şekilde örülür.


bayan kadın lastikli bluz  modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan bluz

Üst beden: Bekletilen ilmekler sırayla tek şiş üzerinde toplanır ve her 3 ters ilmeğin içinden 1 ilmek eksiltilerek 3/1 lastik örgü yapılır. 8 cm. sonra tekrar 2 ters ilmekten 1 ilmek eksiltilir. Kalan ilmekler üzerinden 8 cm. daha örülür, sonra her 3 ilmekte bir 1 ilmek eksiltilerek haroşoya geçilir. 10. sırada kalan İlmekler bir seferde kapatılır.

Hazırlanışı: Yanlar, kol altları ve kol oyukları dikilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ