Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

V Yakalı Erkek Hırka

V Yakalı Erkek Hırka

MALZEME: 550 gr.mavi, 450 gr.gri renk yün.4 adet mavi renk deri düğme. 7 ve 8 no lu şişler.

KULLANILAN ÖRGÜLER: 1 /1 lastik: 1 yüz ;1 ters. Düz örgü:1 sıra yüz 1 sıra ters.

ARKA: Mavi renk yün ve 7 nolu şişlerle 70 ilmek atılır ve 4 sıra 1 /1 lastik örgü yapılır. Sonra şema takip edilerek 8 nolu şişlerle düz örgüye geçilir. 50 cm.de kol oyuğu için yanlardan 3 ilmek, 2 ilmek ve 2 sırada bir 17 defa 1 ilmek eksiltilir. Kalan ilmekler bir seferde kapatılır.

SAĞ ÖN: 7 nolu şişler ve mavi renk yünle 37 İlmek atılır ve 4 sıra lastik örgü yapılır. Sonra 8 nolu şişlerle şema takip edilerek düz örgüye geçilir. 17 cm.de cep için ilk 8 ilmeğin içinden sadece 21 ilmek üzerinden örgüye devam edilir ve 7 nolu şişler ve mavi renk yünle 3 cm.lastik örülüp ilmekler kesilir. Sonra cep içi için 8 nolu şişler ve gri renk yün ile 21 ilmek atılıp düz örgü örülür. 10 cm.de önceden kesilen 21 ilmeğin yerine yeni örülen parça yerleştirilir ve bütün İlmekler üzerinden şema takip edilerek desenli düz örgü yapılır. 40 cm.de sağ taraftan, yaka için, 4 sırada bir 10 defa 1 ilmek eksiltilir. 50 cm. total yükseklikte sol taraftan, kol oyuğu için, 3 ilmek(2 ilmek ve 2 sırada bir 10 defa 1 ilmek eksiltilir. Kalan ilmekler bir seferde kapatılır.

SOL ÖN KOL: 7 nolu şişler ve mavi renk yünle 30 ilmek atılır ve 4 sıra iastikien sonra eşit aralıklarla 5 ilmek artırarak 8 nolu şişlerle desenli düz örgüye geçilir. Yanlardan 4 cm.de bir 8 defa 1 ilmek artırılır. 44 cm.de yanlardan 3 ilmek, 2 ilmek ve 2 sırada bir 15 defa 1 ilmek eksiltilir. Kalan ilmekler bir seferde kapatılır.

erkek v yakalı hırka  modelleri örnekleri çeşitleri örgü erkek hırka

HAZIRLANIŞI: Parçalar dikilir, kollar takılır. Cep içi gizli dikişle dikilir. 7 nolu şişler ve mavi renk yünle iki ön boyu ve arka yaka çevresinden ilmekler alınır ve 5 sırartastik örülür. 1 .sırada sol önde eşit aralıklarla 4 ilik açılır. Sağ öne iliklerin hizasına düğmeler dikilir. Gri renk yünle, resimde görüldüğü gibi, mavi üçgenlerin üzerine V harfi işlenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ