Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Top Örgü İki Renk Bayan Kazak Örneği

Top Örgü İki Renk Bayan Kazak Örneği

Yün: 4 adet 100 gr  bej renk yumak, 1 adet 100 gr  siyah yumak
Şiş: 8 numara
Beden: 38
Ön: 52 ilmek
Arka: 52 ilmek
Kol: 30 ilmek

Top Örgü İki Renk Bayan Kazak Yapılışı
Öne 52 ilmekle başlayın. 2 ters, 2 düz olmak üzere 8 cm. lastik örün. Önün 26 ilmeğini siyah, 26 ilmeğini bej renk ile 2 sıra düz örün. İlmekleri ortalayarak her iki rengin ortasına baklava şeklinde top örgü yapın, kolu reglan şeklinde 2-1 olarak kesin. Ara ara keserek reglan şeklini verin.
Arkaya 52 ilmekle başlayın. Kolu öndeki gibi kesin.
Kola 30 ilmekle başlayıp 36 ilmeğe kadar artırın. 2-1 olarak kesin. Ara ara 1 ilmek keserek reglan şeklini verin. Yakaya geniş lastik örün.
TOP ÖRNEK:

Top Örgü İki Renk Bayan Kazak Örneği modeli desenli kazak nako
1. sıra: 12 ilmek düz örün. Sol şişteki 2 ilmeği şişten çıkarmadan arasından ilmek alıp sol şişe geçirin. Geçirdiğiniz ilmekle yanındaki ilmeğin arasından tekrar ilmek alıp sol şişe geçirin. Sol şişteki 3 ilmeği düz olarak toplayın. 1 düz örün, 12 ilmek düz örgü olarak devam edin. Arka sırayı ters örün.
2.sıra: 10 düz örün. Sol şişteki 2 ilmeği şişten çıkarmadan arasından ilmek alıp sol şişe geçirin. Geçirdiğiniz ilmekle yanındaki ilmeğin arasından tekrar ilmek alıp sol şişe geçirin. Sol şişteki 3 ilmeği düz olarak toplayın. 1 düz örün, 2 düz örün. Tekrar toplama işlemini yapın. Düz örerek devam edin. Arka sırayı ters örün. Bu işlemi, baklava şekli verene kadar devam edin..

Top Örgü İki Renk Bayan Kazak Örneği ve Şeması

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ