Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Süper İnci Desen Kazak

Süper İnci Desen Kazak

MALZEME: Nako Süper İnci,Nako Süper İnci Desen

RENK NO: 188 (dört yumak) 85522 çiçekler(bir yumak)

ŞİŞ NO: 4,5

ÖRGÜ ŞEKLİ:Düz örgü

ARKA: Doksanaltı ilmek başlanır. onüç sıra bir+bir lastik örülerek düz örgüye geçilir. otuziki santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. yirmiiki santimetre daha örülerek ellidört santimetre’de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.


bayan kadın Süper İnci Desen Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Desen Kazak

ÖN: Doksanaltı ilmek başlanır. onüç sıra bir+bir lastik örülerek düz örgüye geçilir. otuziki santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. otuzaltı santimetre’de yaka kesintisi için ilmekler ortalanır ve her düz sırada bir’er ilmek kesilir. Beden boyu ellidört santimetre’de omuzda kalan ilmekler bir defada azaltılarak bitirilir. Yakanın diğer kısmı da, aynı şekilde yapılır.

YAKA: Yaka etrafından şişe yüzyirmisekiz ilmek toplanarak iki santimetre bir+bir lastik örülerek bitirilir.

KOL: kırkyedi ilmek başlanır. onüç sıra bir+bir lastik örüldükten sonra düz örgüye geçilir, Düz sırada beş ilmek birden artırılarak elliiki ilmeğe ulaşılır. Kol evine kadar belirli aralıklarla iki yandan da bir’er ilmek artırılarak seksen ilmeğe ulaşılır. otuzbeş santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilerek sonraki her düz sırada bir’er ilmek kesilerek omuzda kalan yirmiiki ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Kazak üstündeki işlemeler diagram takip edilerek örgünün dişleri yönünde V şeklinde 85522  renk numaralı iplikle işlenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ