Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Soğuk Günler İçin Sıcakcık Bir Kazak

Soğuk Günler İçin Sıcakcık Bir Kazak

Kremit rengine bu kış kazak ve hırkalarda sıkça rastlayacağız. Bu modayı izlemek için, kışı beklemeyin ve şimdiden örgülere başlayın.

GEREKLİ MALZEMELER:
Beden: 38/40
600 gr. kiremit rengi yün
5 ve 6 numaralı şişler
6 numara yuvarlak şiş
Yün iğnesi.

KULLANILAN
ÖRGÜLER:
1-Düz örgü: 1 sıra ters, 1 sıra yüz.
2-Dönük düz örgü: İlmeği arka ipinden alarak düz örgü örün.
3-Tersten düz örgü: 1 sıra yüz, 1 sıra ters (düz örgünün tersi kullanılıyor.
4-İşleme: Şemayı izleyerek çöp işi ve tohum işiyle işleyeceksiniz.

İşleme türleri:
1-Papatya işi (çöp işi)
2-Atma
3-Sarma
4-Düğüm işi (tohum işi),

bayan kadın Soğuk Günler İçin Sıcakcık Bir Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Kazak

Ön: 5 numaralı şişlerle 52 ilmek başlayın, düz örgü örün, aynı zamanda yanlardan 12 sıra da bir, 4 kez 1 ilmek artırın. Örgünün boyu 4 cm. olunca 6 numaralı şişlere geçin.34 cm’de, kol oyuntuları için yanlardan bir defada 3 ilmek eksiltin ve ilmekleri şu şekilde örmeye başlayın. 1 kenar ilmeği örün, 2 ilmek düz örgü, 2 ilmek tersten düz örgü, 44 ilmek düz örgü, 2 ilmek tersten düz örgü, 2 ilmek düz örgü ve 1 kenar ilmeği örün. 2 sıra sonra, reglan kesimi için ilk ve son 4 ilmeğin içinden 1 ilmek eksiltin. Bu eksiltmeleri 4 sırada bir 9 kez daha tekrarlayın. Bu arada örgünün boyu 52 cm. olunca, yaka kesimi için, ortadaki 8 ilmeği beklemeye alın, iki kısmı ayrı ayrı şu şekilde örün. Yakanın iç kısımlarından 2 sırada bir 5 kez 1 ilmek eksiltin. Örgünün boyu 59 cm. olunca, 8 omuz ilmeğini 2 seferde kapatın.
Arka: ön gibi başlayıp örün. Ancak yaka oyuntusunu yapmayın, örgünün boyu 59 cm. olunca, yanlardan 8 omuz ilmeğini 2 seferde kapatın. Örgünün boyu 61 cm. olunca, ensede kalan 18 ilmeği beklemeye alın.

Kollar: 5 numaralı şişlerle 37 ilmek başlayın. Düz örgü örün. Aynı zamanda yanlardan 6 sırada bir, 5 kez 1 ilmek artırın, örgünün boyu 4 cm. olunca, 6 numaralı şişlerle devam edin. Örgünün boyu 21 cm. olunca, yanlardan bir seferde 3 ilmek eksiltip şu şekilde devam edin. kenar ilmeği örün, 2 ilmek düz örgü, 2 ilmek tersten düz örgü, 31 ilmek düz örgü, 2 ilmek tersten düz örgü, 2 ilmek. Düz örgü ve 1 ilmek kenar ilmeği örün. 2 sıra sonra, ilk ve son 4 ilmeğin içinden 1 ilmek kapatın. Bu eksiltmeleri 4 sırada bir 9 kez daha tekrarlayın. Bu arada 8. Eksiltmede örgünün boyu 36 cm. olunca, ortadaki 3 ilmeği birlikte yüz örün. Bu eksiltmeyi de 2 sırada bir 4 kez tekrarlayın. Kalan ilmek üzerinden, ortadaki ilmeğin iki yanından olmak üzere, 2 sırada bir 4 kez 1 ilmek eksiltin. Kalan 3 ilmeği bir defada kapatın. İkinci kolu da aynı şekilde buna simetrik olarak örün.

Tamamlama: ön bedene şemayı izleyerek işlemeleri yapın. Omuz¬ları kapatın. Ön yakanın bekleyen ilmeğini, arka yakanın 16 ilmeği¬ni yuvarlak şişe alın, yanlardan da 16 ilmek alıp toplam 58 ilmek üze¬rinden dönük düz örgü örün. Ör¬günün boyu 24 cm. olunca bütün il¬mekleri bir defada kapatın. Yaka¬nın kenarını ve kolları takıp kol alt¬larını kapatın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ