Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Sarı Hırka Örneği

Sarı Hırka Örneği

Kızınız için çok hoş bir hırka. Fantezi örgülerle örülüyor. İsterseniz bu hırkayı yün bir atkıyla tamamlayabilirsiniz.

GEREKLİ MALZEMELER
■ 350 gr. yün
■ 3 ve 3.5 numara şişler
■ 4 adet düğme

KULLANILAN ÖRGÜLER:
Başlangıç örgüsü: 1. sıra:
1 yüz, 1 ilmeği örmeden ters alın. İpi örgünün yüz tarafında tutun. Böyle çalışın. 2/2 lastik. Fantezi örgü: Şemayı izleyin.
Ön için: 4 ters örün ve 2 yıldız arasını 2 kez tekrarlayın.
Arka için: 1 kenar ilmeği ile başlayın ve bitirin, A noktasından 2. yıldıza kadar örüp sonra 2 yıldız arasını 4 kez tekrarlayın.
Kollar için: 4 ters örerek başlayın ve sıra sonunda da 4 ters örün, kalan ilmekleri 2 yıldız arasını tekrarlayarak örün, son tekrarı A noktasında bitirin.
1 sağa çapraz: 3 ilmeği örgünün arka tarafında bekletin, 4. ilmeği yüz örün, sonra bekleyen 3 ilmeği yüz örün. 1 sola çapraz: 1 ilmeği örgünün ön tarafında bekletin, 3 yüz örün, sonra bekleyen ilmeği yüz örün. Şemanın 14 sırası tamamlanınca, 1. sıradan tekrarlayın.
YAPILIŞI
Sağ ön:
3 numara şişlerle 50 ilmek başlayın, 2 sıra düz örgü ve 2 sıra başlangıç örgüsü örüp lastiğe geçin. Örgünün boyu 4 cm. olunca, 3.5 numara şişlerle fantezi örgü örmeye başlayın ve ilk sırada eşit aralıklarla 10 ilmek artırın. Örgünün boyu 28 cm. olunca, yaka tarafından 4 sırada bir, 18 kez 1 ilmek eksiltin. Örgünün boyu 49,5 cm. olunca, 42 omuz ilmeğini 3 seferde kapatın.
Sol ön: Sağ öne simetrik olarak örün.
Arka:
106 ilmekle ön gibi başlayıp örün, ama fantezi örgünün ilk sırasında eşit aralıklarla 24 ilmek artırın. Örgünün boyu 49 cm. olunca, yaka için ortadaki 26 ilmeği kapatın, iki kısmı ayrı ayrı tamamlarken, yaka tarafından 2 sırada bir, 2 kez 3 ilmek, 2 kez 2 ilmek eksiltin. Aynı za-manda omuz ilmeklerini ön gibi kapatın.
Kollar:
50 ilmek başlayıp arkası gibi örün, ama fantezi örgüye geçince eşit aralıklarla 18 ilmek artırın. Aynı zamanda yanlardan, 4 sırada bir 24 kez 1 ilmek artırın.
Örgünün boyu 36 cm. olunca, yanlardan 2 sırada bir 4 kez 7 ilmek kapatın, kalan ilmekleri bir defada kapatın.
Tamamlama:
İşlemleri 2 kat yünle fotoğraftaki gibi tamamlayın. Omuzları kapatın, kolları kapatıp takın. 3 numara şişlerle, 90 ilmek sağ ön açıklık kenarından 70 ilmek V yakanın bir tarafından, 48 ilmek enseden, 70 ilmek V yakanın öteki tarafından ve 90 ilmek sol ön kenardan ilmekler alın, lastik örün. 8. sırada sağ öne eşit aralıklarla 4 ilik açın. Bordürün eni 4 cm. olunca, 2 sıra da başlangıç örgüsü örüp ilmekleri kapatın..

Sarı Hırka Modeli

Çocuk Sarı Hırka Örneği modelleri çeşitleri örnekleri resimleri

Sarı Hırka Örneği yeni moda modası nako alize örgü

Sarı Hırka Şeması

Genç Kız Sarı Hırka Şeması

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ