Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Rengarenk Bayan Kazağı Örneği

Rengarenk Bayan Kazağı Örneği

Kullanılan Malzemeler
Yün: 6 adet 100 grlık yumak
Şiş: 7 numara
Beden: 38

Örülüşü
ÖN: 50 ilmekle başlayıp 14 düz ördükten sonra 2 ters örün, 8 düz örün, 2 ters örün, 8 düz örün, 2 ters örün, 14 düz örün. Arka sırada ise terse ters, düze düz örün. 6 sıra sonra ortadaki 8 düz ilmeğin dört ilmeğini 2’li olarak soldan sağa, diğer dördü sağdan sola burarak saç örgüsü yapın. 2 ters örün, 8 düz ilmeğin yine 4 ilmeğini soldan sağa, diğer 4 ilmeği sağdan sola burarak saç örgüsü yapın. 2 ters örün. 14 düz örerek sıra başına gelin. Arka sırayı terse ters, düze düz örün. (12 sırada da bir yanlardaki düz örgünün üzerine 1 sıra ters örgü yapın. 12 sırada saç örgülerini yapın.)
Kol oyuntusuna gelince 3 ilmek kesin. Diğer sırada 3 ilmek düz (kol kenarı) ördükten sonra 1 eksiltin. Bu işlemi gidip geldiğiniz her sırada yapın, (düz ilmeklerin yanından) Böylece reglan kesimini yapmış olun.

Rengarenk Bayan Kazağı Modeli örneği
KOL: 26 ilmekle başlayın. Lastikten sonra düz örgü yapın. Kol genişliğine göre artırın. Kol kesiminde 3 ilmek kesin. Kol kenarında 3 düz ilmek yanından eksiltmeleri yapın.
ARKA: 50 ilmekle başlayın lastikten sonra düz örgü örün. Yakadan ilmek alıp 18 cm lastik örün. İlmek şekline göre işleyin..

Rengarenk Bayan Kazağı Örneği nasıl örülür

Renkli Kazak Örülüşü Şeması

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ