Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kırçıllı Hırka

Kırçıllı Hırka

Beden: 46

Malzemesi: 600 gr. lacivert ve 600 gr. kırçıllı gece mavisi yün. 4 ve 5 numara şiş ve 4 numara tığ, 3 düğme.

Ana motif: Tersten düz örgü. Kenar motif: Lastik, örnek parça: 12 ilmekle 19 sıra 10 cm.lik bir kare meydana getirir.

Arka Beden: 4 numara şiş ve lacivert yünle 70 ilmekle lastik örün. Daha sonra, 5 numara şiş geçirerek, kırçıllı gece mavisi ile, ters düz örgü yapın.

Reglan: 31 cm. yükseklikte her iki sırada bir, 27 kez bir ilmek eksiltin. Yaka: 60 cm. yükseklikte kalan ilmekler birden kesilir.

Ön sağ beden: Lacivert yün ve 4 numara şiş ile, 30 ilipekle lastik örün 3 cm. sonrra kırçıllı mavi .ile, ters düz örgüye geçin ve 5 numara şişi kullanın.

bayan kadın Kırçıllı Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Kırçıllı Hırka
Cep: 7 cm. kadar ördükten sonra, 26 ilmek örün ve 4 ilmek ayırın her 3 sırada bir, cebin boyunca 6 ilmek eksiltin. Açıkta bıraktığınız 4 ilmeği örmeye başlayın bu kez cep tarafından her 3 şırada 6 kez 1 İlmek arttırın. Daha sonra, tekrar tüm ilmekleri birden örmeye devam edin.

Reglan: 31 cm. yükseklikte sol kısımdan her 2 sırada 27 kez tekrarlayarak 1'er ilmek kesin.

Yaka: 55 cm. yükseklikte her iki sırada 3 kez tekrarlayarak 1 ilmek kesin.

Sol ön parça: Sağ parçanın aynısını simetrik olarak örün.

Kollar: 4 numara şiş ve kırçıllı mavi ile, 30 ilmek 8 cm. lastik örün ve mavi yün kullanarak, 12 ilmek arttırarak ters düz örgü örün. Her 2 sırada, 31 kez tekrarlayarak da, 1'er ilmek yanlardan arttırın.

Reglan: 44 cm. yükseklikte, her 2 sırada bir 25 kez 2 ilmek kesin. Her iki sırada bir de 2 kez tekrarlayarak, 1 ilmek kesin.

Sol ön pat: Lacivert yün ve 4 numara şiş ile, 9 ilmekle lastik örmeye başlayın ve 12 cm. de soldan her 4 sıra bir, 1 ilmek arttırın ve 13 kez tekrarlayın. Her 3 sırada bir, 1 ilmek 9 kez tekrarlayarak arttırın. 8 sıra arttırmadan örün. Sonra soldan iki sırada bir 1 ilmek 9 kez tekrarlayarak, kesin geri kalanları da tek seferde bitirin.

Sağ ön pat: Simetrik olarak aynı sol parça gibi örün. 23,34,45 cm.'lerde ilik açın.

Bitirilişi: 4 numara şiş. ve kırçıllı mavi ile ceplerin iç kısmına 20 ilmek geçirilerek, 13 kadar ters düz örgü yapın. Cebin dış kısmı da 26 ilmek geçirilerek 8 sıra ters düz örgü yapılır ve kesilir. Cepler içten dikilir. Kollar ve kenarlar birleştirilir. Yaka kenarı, sık iğne geçirilerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ