Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Pelerin

Pelerin

MALZEME: 400 gr. sütlü kahve, 160 gr. bej, 80 gr. kırık beyaz, 1 yumak kahverengi yün. 4 ve 5 no lu şişler. 6 adet düğme.

ARKA: Kahverengi yünle 30 ilmek atılır ve şema takip edilerek örülür. 136 ilmek olana kadar, örgünün yüzünden, sıra başı ve sonunda birer ilmek artırılır. 136 ilmek elde edildiğinde örgünün yüzünden yine sıra başı ve sonunda birer ilmek, eksiltilmeye başlanır (34 ilmek kalana kadar eksiltmelere devam edilir). Sonra kalan ilmekler bir seferde kapatılır.

ÖN: Arka parça gibi örülür. Sol taraftan, eksiltmelere başlanıldığında, ilk 6 ilmek haroşo olarak örülür ve 10 sırada bir 1 ilik açılır. Yaka için, son bordürden 8 çm. önce orta 10 ilmek kesilir ve Renk sıralaması şu şekilde olacak: *20 sıra gri, 20 sıra kırık beyaz, 22 sıra lila, 10 sıra bordo, 8 sıra gri, 16 sıra bej*( *’dan *’a tekrarlanır).

bayan kadın pelerin modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan pelerin

YAPILIŞI: 129 ilmek geçirilip, gri renk ile 1 sıra haroşo örülüp, renk sıralaması takip edilerek fantezi örgü ile devam edilir. Yalnız ilk ve son 5 ilmek haroşo ile olur. Toplam 250 cm’de 1 cm. daha haroşo ve gri renk ile örülüp ilmekler bir defada kapatılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ