Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Omuzları Vatkalı Kazak

Omuzları Vatkalı Kazak

Malzemesi: 400 gr. yün. Toplam 200 gr. kahverengi, kırmızı, yeşil, gri, oliv yeşili, turkuvaz, çin mavisi ve eflatun düz yün, Toplam 200 gr. Siyah, kahverengi, mavi, san, turkuvaz, çin mavisi yün ve birkaç gr. toprak beji buklet yün. 5-6 numara şiş ve 5 numara yuvarlak şiş gereklidir.

Ana motif: Pirinç örgü: 1. sıra tek sayılar: 1 ilmek düz, bir ilmek ters. 2. sıra ve çift sayılar: 1 ters bir düz.

Örnek parça: 14 ilmek 18 sıra 10 cm.lik bir kare meydana getirir.

Arka Beden: Kalın kahverengi ipliği, ince siyah ile birleştirin. 5 numara şiş ile, 48 ilmekle başlayın ve lastik örün 18 sıra yapın. Daha sonra 6 numara şiş geçirerek, 20 ilmek ilave edin ve 68 ilmek elde edin. 4. sırada ipliği koparın. Kalın yeşil ile mavi ince ipliği, birleştirin ve 8 sıra düz örün. (1) buklet yünle 8 sıra düz örün (2) mavi ile yeşil yünü birleştirerek, haraşo örün(3), 2 sıra düz (2) ile, 2. sıra haraşo (1) ile, 6 sıra düz örün ve ipliği koparın. Kırmızı ile İnce kahverengi ipi birleştirin (8) ve 22 sıra haraşo örün ve ipliği koparın. Kalın oliv yeşili ile, ince siyahı kanştırarak, (4) 12 sıra düz örün ve ipliği koparın. Kalın gri ile, ince siyahı karıştırın (5) Ve 18 sıra pirinç örün. Kalın turkuvaz ile, ince turkuvazı karıştırın (6) ve tümünü düz örün.

bayan kadın omuzları vatkalı kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü kazak bayan

Koltuk altı: Çin mavisi ince ve kaim ipliklerini birleştirin, her iki yandan 17 ilmek eksiltin ve 36 sıra kalan 34 ilmeği düz örün.

Yaka: Ortadan 22 ilmek kesilir ve iki ayrı parça 6 ilmek 2 sıra örülür,

Ön baden: Arka parça yukarıdan aşağıya örülür. Omuzların 6'şar itmekleri 4 sıra düz örülür. Kenarlardan ortaya doğru her 2 sırada bir 1 ilmek 4 kez tekrarlanarak arttırın.

Yaka: Omuzun iki ayrı parçasını ortasına 14 ilmek ilave edin ve bu 34 ilmeği 24 sıra düz örün.

Koltuk altı: Kenarlardan 17 ilmek daha ilave ederek, çin mavisi iki ayrı kalınlıktaki iplikleri birleştirin ve 4 sıra
örün ve ipliği koparın ve şemadaki düzeni izleyerek 74 sıra örün. Daha sonra kalın kahve iplik ile, ince siyah ipli-
ği karıştırın ve 4 sıra örün. Daha sonra 5 numara şiş ile 18 sıra 20 ilmek eksilterek, 48 ilmeği lastik örün.

Kollar: Eflatun kalın ile, ince siyah ipliği karıştırın 5 numara şiş ile, 26 ilmekle lastik örün ve 20 sıra devam edin. 6 numara şiş geçirin ve düz örgüye geçjn ancak her ilmeği iki kez arttırarak 52 ilmek elde edin. 14 sıra ördükten sonra, 2 sıra haraşo örün ve kırmızı yünü ince kahve ile birleştirin (diğer kol da mavi ile yeşil yünü birleştirin) 6 sıra eflatun ve siyah, 2 sıra haraşo kırmızı ve siyah, 4 sıra siyah ve kahverengi kullanarak, 10 kez tekrarlayın.

Kolların bbitirilişi: Her iki ayrı yandan iki sırada 3 kez 8 ilmek kesin. 4 ilmek kalınca kesin.

Bitirilişi: 5 numara yuvarlak şiş, yaka kenarına geçirilir ve 550 ilmek 10 sıra haraşo örülür. Daha sonraki sırada 25 ilmek arttırarak, lastik örün. 24 kez ördükten sonra kesin. 5 numara şiş ile, omuz kısmına boyuna 72 ilmek 28 sıra lastik örün ve kesin. Kolların kenarları 10 cm. açık bırakılarak dikilir. Çünkü,, koltuk altı ile birleştirilecektir. Kol ağızları, omuzlara enine vatkaların altından dikilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ