Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Robalı Desenli Kazak

Robalı Desenli Kazak

Beden: 250 gr. kemik rengi ve 50 gr. muhtelif renkler: Mavi, mor, pembe, lila, kırmızı, 4,5 numara şiş.

Ana motif (1) Fantazi örgü: 2 sıra 1 düz, bir ters lastik örgü, 2 sıra haraşo örülür.

Ana motif (2) Jakar deseni: Sayfa 14 numaralı kazağa bakın. Şemadaki işaretler şu renkleri gösterir:
x= kemik rengi,
□= mavi,
0=mor,
V=.lila,
7= kırmızı,
r»= pembe.
Arka beden: 50 ilmekle kemik rengi iplikle 1 düz bir ters 5 cm. lastik örün. Daha sonra 24 ilmek arttırarak 6 ilmek hdraşo 62 ilmek fantazi örgü ve 6 ilmek haraşo örün. 33 cm. uzunluğa gelince 6 şar çalıştığımız haraşolar 12 ilmeğe çıkarılır.

bayan kadın Robalı Desenli Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Desenli Kazak
Koltuk altı: 43 cm. kadar yükseklikte kenarlardan 6 şar ilmek kesin. 53 cm. yükseklikte 2: sıra haraşo mor iplikle örün, 2 sıra düz örgü yapın ve 1 ilmek pembe bir ilmek kemik rengi ilmek arttırın, 2 Sıra mor İle haraşo örün, 4 sıra lila düz örgü örün, ve tüm ilmekleri birden kesin.

Ön beden: Aynen arka parça gibi örün. 44 cm. kadar ördükten sonra 1. numaralı şemayı takib ederek örün ve 2 sıra haraşo pembe, 2 sıra düz örgü yapın ve kenarlardan 1 ilmek kırmızı, bir ilmek kemik rengi arttırın ve tekrar 2 sıra pembe haraşo örün.

Yaka: 2 numaralı şemayrizleyerek örün, daha sonra 4 sıra sonra ortadan 18 ilmek kesin, iki ayrı parça halinde örün ve her iki sırada bir 1 ‘er ilmek eksiltin ve 4 kez tekrarlayın. 2 numralı şemayı bitirdikten sonra pembe ile 2 sıra örün ve 3. şemaya geçin ve onuda bitirdikten sonra 2 sıra pembe ile haraşo yapın ve kesin.

Kollar: 228 ilmek ile başlayın ve 10 cm. bir düz, bir ters lastik örün. Daha sonra 14 ilmek arttırarak fantazi örgü yapın. Bu ilk sıradan itibaren her iki yandan 1 ilmek arttırın ve her 5 cm. de 6 kez tekrarlayın. 46 cm. kadar örün.

Bitirilişi: Omuzları dikin. Yaka kenarına 70 ilmekle 2 cm. kadar pembe ile bir düz, bir ters örün. 4 sırada yuvarlak örün ve kesin. Kol ve kenarları dikin yakaya bordürünü geçirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ