Bulunduğunuz Sayfa: Ana Sayfa // Kazak Modelleri // Nako Pırlanta Erkek Kazağı

Nako Pırlanta Erkek Kazağı

Yorumlar Kapalı

Reklamlar

MALZEME: Nako Pırlanta

RENK NO: 6742(5 yumak)

ŞİŞ NO: Beş

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz

ÖN:Yüzdört ilmek başlanır, beş santimetre iki+iki lastik örülür. Düz örgüye geçilerek onüç santimetre’de bir bir ilmek boş örülür. On santimetre  sonra bir ilmek boş örülür. Altı santimetre sonra bir ilmek daha boş örülür.

Beş santimetre yapılarak son boş örülen ilmek, on santimetre yapılarak iki. boş örülen ilmek, otuzbeş santimetre sonra üç. boş örülen ilmek bırakılır. Toplam kırksekiz santimetre yapılarak kol evi için kenarlarda üç’er ilmek kesilir.


bayan kadın Nako Pırlanta Erkek Kazağı modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Erkek Kazağı

Altı santimetre örülerek yaka kesimi için ortadaki beş ilmek bir+bir lastik örülerek l’er ilmek kesilir. Beş santimetre, on santimetre, üç santimetre’de tekrar beş’er ilmek boş örülerek beş santimetre, on santimetre, üç santimetre’de bırakılır.

Oniki kere dört santimetre ara ile ortadan l’er ilmek kesilir. Yirmi altı santimetre kol evi örülerek omuzlarda bırakılan otuzaltı’şar ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

ARKA: Yüzdört ilmek başlanır, beş santimetre iki+iki lastik örülür. Düz örgüye geçilerek kırksekiz santimetre örülür. Kol evi için yanlardan üç ‘er ilmek kesilir. Yirmialtı m daha örülerek arka yaka kesimi için ortadaki yirmialtı ilmek tek seferde kesilir. Omuzlarda bırakılan yirmialtı’şar ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

KOL: Ellidört ilmek başlanır, altı santimetre iki+iki lastik örülür. Düz örgüye geçilerek her üç santimetre’de bir yanlardan bir’er ilmek artınlır. Toplam elliiki santimetre örülerek seksen ilmeğe tamamlanıp bir defada kesilerek bitirilir.

Şu Tariflere de Bakabilirsiniz:

Devrik Yaka Erkek Çocuk Hırkası
Kapişonlu Hırka
Geniş Kollu Kazak

Önceki
Sonraki
merserize hırka şablonu

comment closed

Copyright © 2011 Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi. el işleri
bayan kadın . örgü şal kazak tarifi .
Domain