Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Nako Lame Örgü Elbise

Nako Lame Örgü Elbise

MALZEME: Nako Lame

RENK NO: 2885 (8 yumak)

TIĞ NO: 3

ÖRGÜ ŞEKLİ: 3’lü trabzan

YAPILIŞI: Elliüç santimetre zincir örülerek dört adet zincirle geri dönülür. Her sıra başına üç’er zincirle dönüş yapılır.

1.sıra: Bir adet üç’lü trabzan yapılıp bir zincir çekilir, bir zincir atlanır, bir adet üç’lü trabzan şeklinde sıra tamamlanır.

2.sıra: Üç adet zincir çekilir. Bir adet sık iğne yapılır, üç adet zincir çekilirek bu şekilde sıra tamamlanır.

3.sıra: Bir tane sık iğne örülerek, beş tane zincir yapılır, bir zincir atlanarak bir tane sık iğne batırılır, beş tane zincir çekilerek bu şekilde sıra tamamlanır.

4.sıra: Üst sırada beş adet çekilen zincir içine sık iğne batırılır, diğer beş zincir içine sekiz adet üç’lü trabzan yapılarak bu şekilde sıra tamamlanır.

5.sıra: Zincirlerin içine sık iğne batırılır, trabzanların üzerine yedi adet oya örülür ve bu şekilde sıra tamamlanır.

6.sıra: Bir adet trabzan yapılır. Beş adet zincir çekilir, iki atlanarak üç. üzerine trabzan batırılır. Beş zincir çekilir, bir atlanarak bir adet trabzan batırılır, beş adet zincir çekilir, iki atlanarak üç. üzerine trabzan batınlır, beş zincir çekilir ve sıra tamamlanır,

7.sıra: Bir adet sık iğne batırılır, sekiz trabzan yapılır, bir sık iğne batırılır, dört zincir çekilir, bir sık iğne batırılır ve bu şekilde sıra tamamlanır. yirmidört santimetre olana kadar aynı şekilde örülür. Son sırada beş’er zincir çekilerek batırılır. Daha sonra elbisenin beden kısmına geçilir. Sonraki sırada beş zincirin içlerine dört’er adet trabzan yapılır.

Daha sonra üç zincir çekilerek bir trabzan batırılır, üç atlanır, dört. trabzana üç sık iğne batınlır,iki zincir çekilir, üç sık iğne batırılır şeklinde sıra tamamlanarak beş sıra aynı şekilde örülür. Diğer sırada yanlardan l’er ilmek kesilir. Dört sıra kesme işlemi yapılmadan örülür. Beş. sırada yanlardan l’er ilmek arttınlır. Altı sıra yapılarak kol evi için yanlardan toplam altı sırada bir’er ilmek kesilir. Üç eşit parçaya ayrılarak ortadaki ilmekler yaka için bitirilir. Omuzlar yedi’şer sıra daha örülerek bitirilir.


bayan kadın Nako Lame Örgü Elbise modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Nako Lame Örgü Elbise

KOLLAR: Otuz santimetre zincir örülerek elbisenin etek ucunda uygulanan model aynı şekilde yapılır. On santimetre yapılarak son sırada beş’er zincir çekilerek batırılır. Sonraki sırada beş zincirin içlerine dörd’er adet trabzan örülerek bu şekilde sıra örülür. Daha sonra her sırada yanlardan bir’er ilmek çoğaltılacak şekilde üç zincir çekilerek bir trabzan batırılır, üç atlanır, dört. trabzana üç sık iğne batırılır, iki zincir çekilir, üç sık iğne batırılarak sıra tamamlanarak onbeş santimetre yapılır. Her sırada bir’er ilmek azaltılarak toplam Kırk santimetre’e tamamlanarak bitirilir.

KENAR OYALARI: Kol uçlarına ve etek kenarlarına oya örülerek bitirilir. Altı tane zincir yapılarak iki ilmek atlanıp sık iğne şeklinde batırılarak sıra tamamlanır. Üzerine sık iğne batırılarak tamamlanır.

KEMER: Dokuz tane zincir yapılarak yedi tane üç’lü trabzan batınlır. 1.5 metre örülerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ