Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kuyruklu Uzun Kollu Elbise

Kuyruklu Uzun Kollu Elbise

İp: 650 gr

Şiş: 3-5 numara

Beden:Otuzsekiz

Elbisenin önü ve arka etek kısımına yüzelli İlmekle örün.
Üç numara şiş ile iki düz, iki ters yedi sıra lastik yapın.
Üzerine beş numara şişe geçin.
İlmeklerin sayısını yüzyirmi’ye düşürün.
İki kısımıda on’ar ilmeği lastik örgü yapın.
Diğer ilmekleri bir İlmek ters yapın.

Diğer ilmeği örmeden alarak devam edin. Arka sırada lastik ilmeklerinin dışında kalan yüz ilmeği düz örün. Her oniki cm’de siyah, füme ve gri renklerle çizgili olarak devam edin.


bayan kadın kuyruklu uzun kollu elbise modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan kuyruklu uzun kollu elbise

Ellisekiz cm sonra ilmekleri bitirin. Kapattığınız yer arka ortası olacak biçimde iki parça olarak yapıp arka ortasından birleştirerek dikin. Lastikle başlayan kısmında otuzüç cm’lik yeri birbirinde ekleyin.

Ön kısımın ortasında olarak hazırladığınız parçayı ortalayın. Arka kısmının üzerinden ilmek alarak ondokuz cm siyah ile ters örgü yapın.

Roba kısmına arka ortasında kırkiki ilmekle iki düz, iki ters lastik olarak yirmibeş cm yapın. Sol tarafa ondört ilmek atarak ön için kırkiki cm örün. Sol taraftan ondört ilmeği kesin.

Yirmibeş cm örerek üst parçayı tamamlayın etek kısmına birleştirin. Yakayı yüz ilmekle elli ilmeği siyah, elli ilmeği gri renkle örüp beden ile birleştirin.

Kollara elli ilmekle başlayın. altı sıra lastik üzerine bir ilmek ters örün. bir ilmeği örmeden alın, bir ilmek ters örün. Arka sırada tüm ilmekleri düz örün.

Kolun iki yanından bir’er ilmek olarak yedi’şer ilmek artırın. Kolu iki bir kesin. Her sırada 1’er ilmek eksilterek elbiseyi tamamlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ