Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Pembe Elbise ve Bolero Takımı

Pembe Elbise ve Bolero Takımı

Şeker gibi bir renk ve şeker gibi bir model birleşince ortaya bu çok şeker takım çıkıyor… Çok şeker kız çocukları için bu güzel elbiseyi hemen örmek ve giydirmek isteyeksiniz. Eğer malzemeleriniz de hazırsa hiç vakit kaybetmeden örmeye başlayın…

Malzemeler : 

Kartopu Marka BEBE

Renk No : K782 2×100 gr.

Şiş No : 4

Yapılışı : (12-18 aylık)

Elbise Arka Beden İçin : 80 ilmekle başlayıp, 1 ters, 1 düz olarak 4 sıra lastik örün. 2 sıra düz örgü örün.

7. sıra : 5 ilmek düz örün, 1 ip dolayın, 2 ilmeği birlikte örün, 6 ilmek düz örün, 1 ip dolayın, 2 ilmeği birlikte örün…şeklinde sıra başlarında 5’er ilmek düz, ajurların arasında ise 6’şar düz ilmek bırakarak sırayı tamamlatın. 2 sıra düz örgü ördükten sonra tekrardan ajur modelini kurun ancak, deliklerin üst üste gelmemesine dikkat edin. Daha sonra 8 sıra düz örgü örün ve örgünün her iki tarafından 5. ve 6. ilmekleri beraber örüp ilmek eksiltin. Bu işlemi 8 sırada bir uygulayın. Toplam boy 25 cm olduktan sonra kolu kesmek için sıra başında olmak üzere 4. ve 5. ilmekleri beraber örerek eksiltme yapın. Bu işlemi 5 kez uygulayın. 2 sıra düz örgü, 7 sıra haraşo örün. Sıranın başındaki ve sonundaki 10’ar ilmeği haraşo olarak örerken ortada kalan ilmekleri tek seferde kesin. Askı kısmı için bıraktığınız 10’ar ilmeği 12 sıra haraşo örüp tamamlayın.

en güzel örgü elbiseler, en güzel örgü bolerolar, kartopu çocuk örgü modelleri, 2011 örgü örnekleri

Elbise Ön Beden İçin : 87 ilmekle başlayıp 1 ters, 1 düz olarak 4 sıra lastik örün. Arkada kurduğunuz gibi ajur örneğini uygulayın. Toplam boy 24 cm olunca ön pile için ortadaki 25 ilmeği 3+2+3+3+3+3+3+3+2 olarak kesin. Pile kısmının tam üstüne gelen 8 ilmeği haraşo olarak örerken diğer ilmekleri de düz örgü olarak örün. 25. cm’de kolu arka gibi kesin ve 10 sıra daha düz örgü örün. Üzerine 7 sıra haraşo örün ve bitirin. Elbisenin askılarını da arka gibi örün ve bitirin.

Bolero Arka Beden için : 56 ilmekle başlayıp 2 sıra 1 ters, 1 düz lastik örün. Lastikten sonra 14 sıra düz örün. Kolu 3+2+1 olarak kesin. Toplam boy 18 cm olunca bitirin.

Bolero Ön Bedenleri İçin : 16 ilmekle başlayıp 2 sıra 1 ters, 1 düz lastik örün. Örgünün tek tarafında sıra başlarında toplam 6 kez 1’er ilmek artırın. Toplam ilmek sayınız 22 olunca ön pata gelecek şekilde 1 ilmek düzün üzerine ters, sonraki sırada düz örerek örgü boyunca 1 ilmeği pirinç olarak götürün. 14 sıra düz örgü ördükten sonra 3+2+1 olarak kolu kesin. 22 sıra sonra yaka kesimi için pirinç örgüden sonraki 2 düz ilmeği birlikte örerek 1 ilmek eksiltin. Bu işlemi 5 kere tekrarlayın. Toplam boy 18 cm olunca örgüyü bitirin. Diğer öne parçayı da aynı şekilde örün.

Bolero Kolları İçin : 36 ilmekle başlayıp 4 sıra haraşo örün. Üzerine 2 sıra düz örgü örün. Elbisede yaptığınız ajur modelini kurun. Örgünün boyu 18 cm oluncaya kadar belli aralıklarla ilmek artırıp, ilmek sayısını 52’ye çıkarın. Kolu 3+2+1 olarak kesin. Toplam 27 cm oluncaya kadar her sıra başında 1’er ilmek eksiltin ve bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ