Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Motifli Erkek Ceketi

Motifli Erkek Ceketi

Beden: 46-50.

Malzemesi: 600 gr. mavi, 100 gr. açık mavi, 25’er gr. kemik rengi ve bordo yün. 4,5 ve 5 numara şiş.

Kenar motif: 1 ters, 1 yüz lastik.

Ana motif: Düz örgü. Motifli kısımları şemaya göre örün.

Örnek parça: 15 ilmek ve 20 sıra 10 cm.lik bir kare meydana getirir.

Arka beden: Mavi yün ve 4,5 numara şiş ile 82 ilmekle başlayın. 9 cm. kenar motife göre örün. Sonra 5 numara şiş ile yüz olarak örmeğe devam edin. 40 cm. yükseklikte reglan kısım için, her yüz sırada baştan 3.ncü ve 4.ncü ilmekleri bir arada örün. Reglan kısım 27 cm. yüksekliğe geldiğinde şişin üzerinde 26 ilmek kalacaktır. Bu ilmekleri bir sırada kapatın.

Motifli Erkek Ceketi modelleri örnekleri çeşitleri

Sol ön beden: Mavi yün ve 4,5 numara şiş ile 40 ilmekle başlayın. 9 cm. kenar motife göre örün. Sonra 5 numara şiş ile düz olarak örmeğe devam edin. 40 cm. yükseklikte reglan kısmı arka beden gibi yapın.
Yaka oyuğu için reglan kısım 19 cm. yüksekliğe geldiğinde sol kenardan her ikinci sırada 1 defa 5, 2 defa 4, 1 defa 2 ilmek kapatın. Sağ ön bedeni de aynı şekilde örün.

Kollar: 4,5 numara şiş ve mavi yün ile 43 ilmekle başlayın. 5 cm. kenar motife göre örün. Sonra 5 numara şiş ile yüz örgü olarak devam edin. Kolların iki tarafından her 6.ncı sırada 10 defa 1 ilmek artırın. Düz örgüye başladıktan 1 cm. sonra renk sırasına göre ve şemaya göre örmeğe devam edin. 36 cm. yükseklikten itibaren reglan kısmı arka beden gibi hazırlayın.

Bitirilişi: Dikişleri birleştirip yaka kenarındaki 119 ilmeği yuvarlak şişe alıp 4 cm. kenar motife göre örerek kapatın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ