Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Lila&Mor Renkli Kız Çocuk Kazak Yapılışı

Lila&Mor Renkli Kız Çocuk Kazak Yapılışı

Lila, mor ve tonları bu kışın en moda renkleri arasında. Moda renkler, doğru modellere uygulandığında da kaçınılmaz olarak, sonuç mükemmel oluyor. Bu şık model de bunlardan bir tanesi. Beğenecek ve hemen örmek isteyeceksiniz.

Malzemeler : Kartopu Marka AKSOFT

Renk No : K721 2×100 gr, K708 1×100 gr

Şiş No : 4,5

Yapılışı : (5 yaş)

Arka Beden İçin : 76 ilmekle başlayarak 10 sıra 1 ters, 1 düz lastik örün. Düz örgüye geçerek 18 cm örün. 18. cm’de sağdan ve soldan 1’er ilmek kesin. 4 sırada 1 olmak üzere, toplam 2 kere daha eksiltme işlemini tekrarlayın. Yani toplam 6 ilmek eksiltmiş olun. Örgünün boyu 30 cm oluncaya kadar 68 ilmekle örmeye devam edin ve 30. cm’de ipinizi değiştirerek mor iple örmeye başlayın. Mor ipe geçtiğiniz sırada saç örgüsü modelini kurmak için, 6 ilmek düz, 2 ilmek ters olarak sırayı tamamlayın. Arka sırada ilmekleri geldiği gibi örün. Sonraki sırada kol evini 3+2+1 olarak açın. Örgünün toplam boyu 40 cm oluncaya kadar saç örgülerini her 4 sırada bir çevirerek örmeye devam edin. 40. cm’de ortada 4 saç örgüsü kalacak şekilde omuzlardaki ilmekleri tek seferde kapatın. Kalan ilmeklerle bir kez daha saç örgüsünü çevirip, üzerine 4 sıra daha 6 düz, 2 ters olarak lastik örün ve ilmekleri tek seferde keserek bitirin.

en güzel şık örgü modelleri, kartopu kız çocuk örgü çeşitleri, 2011 kazak bluz örnekleri, lila tonlarda kazak yapılışı

Ön Beden İçin : Kol kesimine kadar arka gibi örün. Kol evi her iki yandan sadece 2’şer ilmek yani toplam 4 kesin. 40. cm’ye kadar modeli olduğu gibi örün. Ortadaki 34 ilmeği bırakarak, yanlarda kalan ilmekleri omuz için tek seferde kesin. Ortada bıraktığınız 4 saç örgüsünü 1 kez daha burun. Burgudan sonraki sırada ters ilmekleri 1’er ilmek artırarak 6 düz, 3 ters olarak 4 sıra daha lastik örüp bitirin.

Kollar İçin : 34 ilmekle başlayarak 8 sıra 1 ters, 1 düz lastik örün. Düz örgüye geçtiğiniz ilk sırada aralıklarla ilmek artırarak 46 ilmeğe çıkın. Düz örgüyle 12 cm örün. Her iki yandan 1’er ilmek kesin. 4 sıra sonra yanlardan 1’er ilmek daha kesin, 4 sıra sonra yanlardan 1’er ilmek daha kesin, 6 sıra sonra yanlardan 1’er ilmek artırın. Toplam kol boyu 30 cm oluncaya kadar işlem yapmadan örmeye devam edin. omuzda 8 ilmek kalıncaya kadar her sırada, her iki taraftan 2’şer ilmek kesin. Toplam boy 40 cm olunca tüm ilmekleri bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ