Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Komple Bebek Takımı

Komple Bebek Takımı

Bebekler için en ideal giyim tarzı yumuşacık örgülerdir. Örgü tulumlar, hırkalar, patikler, şapkalar ne kadar da yakışır onlara…

GEREKLİ MALZEMELER:
Kazak için (4-6aylık)
100 gr. beyaz yün
2,5 ve 3 numara şiş
İşlemeler için az
miktarda sarı ve yeşil
floş iplik
6 adet yassı düğme

Pantolon için:
100 gr. yün
2,5 ve 3 numara şiş
Bir miktar sarı ve
yeşil işleme ipliği.

KULLANILAN ÖRGÜLER:
Düz örgü
1/1 lastik
Haraşo
Tüp örgü:
1. sıra: Bir yüz ördükten sonra, ipi örgünün ön tarafında tutarak bir ilmeği örmeden ters alın, bir yüz örün.
2.sıra: İpi örgünün ters tarafında tutarak bir ilmeği örmeden ters alın. Sonra sıra boyunca bir yüz, ipi örgünün ters tarafında tutarak bir ilmeği örmeden ters alın ve bunu tekrarlayın.
Fantezi örgü A: A şemasını izleyerek çalışın. Kazak için A noktasından sonra B noktasından itibaren uygulayın.
Fantezi örgü B: B şemasını izleyerek çalışın.

KAZAK- ön: 2,5 numaralı şişlerle 85 ilmek başlayın. 1 sıra yüz, 1 sıra ters örüp (başlangıç örgüsü) sonra 4 sıra tüp örgüsü örün ve lastikle devam edin. örgünün boyu 2 cm. olunca, 3 numaralı şişlere geçin ve şöyle çalışmaya devam edin. 10 ilmek düz örgü. 13 ilmek A şemasını uygulayın. 39 ilmek düz örgü, 13 ilmek a şeması, 10 ilmek düz örgü. Örgünün boyu
16 cm. olunca, kollar için yanlardan 2 sırada bir 2 kez, önce 2, sonra 1 ilmek eksiltin. Örgünün boyu 21 cm. olunca, yaka için ortadaki 13 ilmeği kapatın. İki tarafı yarı ayrı örerken, yakanın iç tarafından, 2 sırada bir 6 kez, sırasıyla 2 ve 1 ilmek eksiltin, örgünün boylu 22 cm. olunca, omuz için, kalan ilmekleri 3 seferde kapatın.

Arka sağ: 39 ilmek başlayın, bordür kısmını ön gibi örün. Örgünün boyu 2 cm. olunca, 3 numaralı şişlerle düz örgüye geçin. Örgünün boyu 16 cm. olunca, kol oyuntusu için, sağ taraftan 2 sırada bir, 2 kez 2 ve 1 ilmek eksiltin, örgünün boyu 25 cm. olunca, yaka için ortadaki 9 ilmeği kapatın, iki tarafı ayrı ayrı örerken, yakanın iç tarafından 2 sırada bir 2 kez 1 ilmek eksiltin. Kalan ilmekleri omuz için bir defada kapatın.

Arka sol: Sağ taraf gibi, simetrik olarak örün.
Kollar: 49 ilmek başlayıp, arka bordür gibi örün. Lastikten sonra, 3 numaralı şişlere geçin. Düz örgüyle devam edin. Yanlardan 6 sırada bir 9 kez 1 ilmek artırın. Örgünün boyu 15 cm. olunca, yanlardan 2 sırada bir 7 kez 4 ilmek eksiltin. Kalan 17 ilmeği bir defada kapatın.

Komple Bebek Takımı modelleri örnekleri çeşitleri örgü Bebek Takımı

Tamamlama: 2,5 numaralı şişlerle sol arka açıklık kenarından 103 ilmek alın, 6 sıra lastik ve 4 sıra tüp örgü örün. Aynı zamanda lastik örgünün 5. sırasında eşit aralıklarla 5 ilik açın. Sağ arkayı da aynı şekilde, ilik açmadan tamamlayın. Omuzları dikin. 2.5 numara şişlerle yaka çevresinden 93 ilmek alın. 6 sıra lastik. 4 sıra tüp örgü örün. Lastik örgünün 5. sırasında arkadaki iliklerin hizasında 1 ilik açın. Kollan takıp, kol altlarını kapatın. İşlemeli yapın, bitmiş ütüsünü yaptıktan sonra, düğmeleri dikerek tamamlayın.

PANTOLON
Sağ bacaktan başlayacaksınız. 2,5 numara şişlerle 45 ilmek başla¬yın, 1 sıra ters ve 1 sıra yüz örüp 4 sıra tüp örgüsü, 2 sıra 1/1 lastik ör¬dükten sonra, 3 numaralı şişlerle şu şekilde çalışın. (3 ilmek düz örgü) 39 ilmek A şemasını uygulayın, (3 ilmek düz örgü) İlk motif tamamlandıktan sonra, 20. sırada bütün ilmekleri düz örgü örmeye başlayın, örgünün boyu 17 cm. olunca, ilmeklerin hepsini beklemeye alın. Sol bacağı da aynı şekilde örüp, iki bacağın ilmeklerini aynı şişe alın. Pantolonun ağı için ortaya 8 ilmek ilave edin, ilmek sayısını toplam 98’e yükseltin. Düz örgüyle devam ederken, 2. sırada, ilave ettiğiniz 8 ağ ilmeğinin iki yanından 2 sırada bir 4 kez 1 ilmek eksiltmeye başlayın. Elinizde kalan 90 ilmek üzerinden düz örgüyle devam edin. örgünün boyu 34 cm. olunca, 2.5 numaralı şişlerle bel kısmına geçin ve ilk sırada eşit aralıklarla 4 ilmek eksiltin. örgünün boyu 38 cm. olunca bütün ilmekleri kapatın.
Arka: ön gibi örün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ