Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Karpuz Kollu Bebek Elbisesi Yapılışı

Karpuz Kollu Bebek Elbisesi Yapılışı

Ajur modeli uygulanarak örülmüş çok şık kız çocuk elbisesinin kolları karpuz kol tabir edilen, kollar ile çok daha şık bir hale getirilmiş. En güzel bebek örgülerinin öncüsü Nako marka iplik kullanılarak örülmüş şık elbiseyi siz de çok beğeneceksiniz. Ön kısmından geçirilen kurdela ile çok değişik bir hava kazanan modeli hemen örün ve sevdiklerinizi sevindirin.

Malzemeler : Nako Marka BEBE COLOR

Renk No : 31050 (2 yumak)

Şiş No : 4

Örgü Şekli : Düz örgü, ters örgü, haraşo, ajur modeli

Aksesuar : 1 adet düğme, 100 cm kurdela

Yapılışı :

nako bebek örgü modelleri, şık örgü elbiseler, en güzel bebek örgü örnekleri, örgü elbise yapılışı, ajur örgü örnekleri

Arka Beden İçin : 113 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 27 cm örülerek haraşo örgüye geçilirken, ilk sırada 2 ilmek arayla 48 defa 1’er ilmek kesilir. 3 diş haraşo örülürken son sırasında; 4 ilmek ters, 1 ilmek kesilir,1 dolama, 4 ilmek ters, 1 ilmek kesilir, 1 dolama…şeklinde örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 29 örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 35 cm olduğunda yaka için sağ taraftan 28 ilmek örülür, kalan 23 ilmek bekletilir. 28 ilmek; 23 ilemk düz, 5 ilmek haraşo şeklinde dizilerek örgüye devam edilir. Beden boyu 39 cm’de arka ortasında 1 adet ilik açılır. Beden boyu 43 cm’de ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir.

Bekletilen sol taraftaki 23 ilmek düz örülür, arka ortasında şişe 5 ilmek artış yapılır ve beden boyu haraşo örülür. Beden boyu 43 cm’de ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir. Sol tarafta artış yapılan 5 ilmek, sağ taraftaki 5 haraşo ilmeğin iç  tarafına dikilir.

şemalı açıklamalı resimli örgü modelleri, şık bebek elbisesi yapılışı, nako örgü bebek elbise modelleri

Ön Beden İçin : Arka beden gibi örülür. Beden boyu 36 cm örülerek yaka için ön ortasından 9 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından her sırada 3+1+1’er ilmek kesilir. Beden boyu 43 cm’de omuzlarda kalan 16’şar ilmek tek seferde kesilerek bitirilir.

şiş diyagramı, örgülere uygulanan modellerin şemalı açıklamaları

Kollar İçin : 40 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. İlk sırada 2 ilmek arayla 19 defa 1’er ilmek artış yapılarak 59 ilmeğe ulaşılır. 1 cm düz örüldükten sonra her iki taraftan 1’er ilmek daha artış yapılarak 61 ilmekle örgüye devam edilir. Kol boyu 4 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1+1+2+3+4+5+6 ilmek kesilir. Kol boyu 14 cm’de kalan 7 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülerek bitirilir.

Yaka İçin : Yaka etrafından şişe 68 ilmek çıkarılır, 2 diş haraşo örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir.

Son olarak kurdela da ajur örgüden geçirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ