Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kız Çocuk İçin Uzun Hırka Yapılışı

Kız Çocuk İçin Uzun Hırka Yapılışı

Gerek renklerinin canlılığı, gerekse modelinin şıklığı ile göz alıcı şıklıkta uzun hırka modelini sizlerin de çok beğeneceğinize eminim.  Kol ve etek uçlarındaki renkli uygulama, hırkaya sıcacık bir görüntü kazandırmış. Kolayca örüp, çok severek kullanacaksınız.

Malzemeler : Kartopu Marka ZAMBAK

Renk No : K736 4×100 gr, K1001 1×100 gr, K515 1×100 gr, K369 1×100 gr

Şiş No : 6

Aksesuar : 5 adet düğme

Yapılışı : (5 yaş için)

en güzel kartopu örgü modelleri, kız çocuk hırka örnekleri, renkli şık modern örgüler

Arka Beden İçin : 57 ilmekle fıstık yeşili ip kullanarak 3 sıra haraşo, 2 sıra düz örgü örüp, gri ipe geçin ve aynı şekilde örün. Turkuaz iple de aynı şekilde ördükten sonra, ana renkle 3 sıra haraşo örüp, düz örgüye geçin. 15 cm düz ördükten sonra, bel oyuntusu için, her iki taraftan, 1’er ilmek kesin. 2 sıra örüp, 1’er ilmek daha kesin. Düz örgünün boyu 45 cm olunca tüm ilmekleri tek seferde keserek parçayı tamamlayın.

Ön Bedenler İçin : 24 ilmek fıstık yeşili ve 7 ilmek ana renkle örgüye başlayın. 7 ilmeği ön biye için, örgü boyunca 1 düz, 1 ters lastik olarak örün. Kalan ilmekleri, arka gibi örmeye devam edin. Bel oyuntusu da arkadaki gibi olacak. Düz örgünün 37. cm’de 7 ilmek ön biyeyi beklemeye alın. Gelen ilmekleri, yaka oyuntusu için 3+1+1+1 olarak kesin. Düz örgü 45 cm olunca bitirin. Diğer ön parçayı da aynı şekilde örüp bitirin. Sağ önde, eşit aralıklarla ön biye üzerinde 5 adet ilik açın.

Kollar İçin : 26 ilmekle başlayıp, bedendeki renkli şeritleri aynen yapın. Düz örgüye geçtiğinizde 23 cm daha örerken aralıklarla her iki taraftan 1’er ilmek artırarak 23. cm’de 40 ilmekle örgüyü bitirin.

Yaka İçin : Beklemede olan ön biye lastiğini şişe alın, yaka oyuntusundan 33 düz ilmek çıkarıp, tüm ilmekleri geldiği gibi 10 cm örün ve bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ