Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kız Bebek İçin Hırka Yapılışı

Kız Bebek İçin Hırka Yapılışı

Kıyafetleriyle kolayca kombin yapabileceğiniz, cici kızlarınızın hem çok şık görünmesini sağlayacak hem de onları rahat ettirip, sıcacık tutacak bir hırka modeli buldum ve hemen sizlerle de paylaşmak istedim. Ben çok beğendim, eminim sizler de çok beğenerek örüp kullanacaksınız…

Malzemeler :

Kartopu Marka AKSOFT

Renk No : K725 2×100 gr

Şiş No : 5,5

Yapılışı : (12-20 aylık)

Etek Kısmı İçin : 114 ilmekle başlayarak 3 sıra haraşo örün. Sonraki ırada 6 ilmek düz, 4 ilmek ters 10 ilmek düz, 4 ilmek ters olarak sıra sonuna kadar gelin. Son düz ilmekleri sıra başındaki gibi, 6 ilmek düz olarak örün. 12 sıra boyunca aynı şekilde örün. 13. sırada 4 ters ilmeklerden 1’er ilmek eksilterek, aralarda 3’er ilmek tersle 10 sıra daha örün. 24. sırada terslerden 1’er ilmek daha eksiltip, 8 sıra daha örün ve ters ilmeklerden 1’er ilmek daha eksiltin. Aralarda 1’er ters ilmek kalınca tüm ilmekleri tek seferde kesin ve parçayı tamamlayın.

kartopu örgü bebe hırka modelleri, en güzel şık bebek örgüleri, hırka ceket örnekleri, mor hırka modeli

Üst Beden İçin : Örgüye arka koldan başlanır.

Arka Kol İçin : 24 ilmekle 3 sıra haraşo örün. Üzerine 14 sıra düz örgü örün. Sonraki sırada 4 ilmek ters, 1 ilmeği örmeden boş alarak sırayı tamamlayın. Bu modeli 55 cm boyunca devam ettirin. 1 sıra düz örgü, 3 sıra haraşo örüp tek seferde keserek tamamlayın.

açıklamalı bebek örgü modelleri, şık örgü kız çocuk hırkası, en güzel örgü hırkalar

Ön Kol İçin : 24 ilmekle 3 sıra haraşo örün. Üzerine 14 sıra düz örgü örü. Sonraki sırada 4 ilmek ters, 1 ilmeği örmeden boş alarak sırayı tamamlayın. Bu modeli 19 cm boyunca devam ettirin. Sonraki sırada yaka oyuntusu için sıra başından 4+3+3… olarak 3 ilmek kalana kadar kesmeye devam edin ve bitirin. Arka kol ve ön kolları dikerek birleştirin. Ön patlar için, 49’ar ilmek çıkararak 3 sıra haraşo örün ve bitirin.

Yaka İçin : Yaka oyuntusundan 58 ilmek çıkararak 3 sıra haraşo örün ve bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ