Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Nohut Örneği Modeli İle Erkek Çocuk Bluzu

Nohut Örneği Modeli İle Erkek Çocuk Bluzu

Nohut örneği kullanılarak desen yaratılmış bluzu ben çok beğendim ve hemen sizlerle paylaşmak istedim. Eminim siz de çok beğenecek ve örmek isteyeceksiniz. O halde hemen yapılışına bir göz atalım.

Malzemeler : Nako Marka HOŞGELDİN

Renk No : 4779 (3 yumak)

Şiş No : 4,5

Aksesuar : 2 adet düğme

Yapılışı : 

nako erkek çocuk örgü modelleri, en şık kazak modelleri, erkek çocuk örgü çeşitleri, 2011 en güzel örgüler

Arka Beden İçin : 56 ilmek başlanır, 1 cm haraşo örülür. İlmekler; 8 ilmek düz, 10 ilmek diyagramdaki model, 20 ilmek nohut örneği, 10 ilmek diyagramdaki model, 8 ilmek düz şeklinde dizilir. Beden boyu 29 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 26 ilmek tek seferde, sonraki sırada omuzlarda kalan 15’er ilmek 2 aşamada kesilerek bitirilir.

Ön Beden İçin : 56 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 23 cm olduğunda ilmekler 28-28 şeklinde ayrılarak örgüye 2 parça halinde devam edilir.

Sol Ön İçin : Ortadaki 3 ilmek haraşo örülür. Beden boyu 28 cm olduğunda yaka için ön ortasından 4+4+3+2 ilmek kesilir. Beden boyu 30 cm’de omuzda kalan 15 ilmek, 2 aşamada kesilerek bitirilir. Ön ortasında 2 adet ilik açılır.

Sağ Ön İçin : Beden boyu 23 cm’de ön ortasında, örgünün arka kısmından şişe 3 ilmek çıkarılır, örgüye 30 ilmekle devam edilir. Ön ortasındaki 3 ilmek haraşo örülür. Beden boyu 28 cm örülerek, ön ortasından yaka için 7+4+3+2 ilmek kesilir. Beden boyu 31 cm’de kalan 15 ilmek 2 aşamada kesilerek bitirilir.

Kollar İçin : 30 ilmek başlanır, 1 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 3 cm arayla 9 defa 1’er ilmek artış yapılarak 48 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 23 cm’de ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Yaka İçin : Yaka etrafından şişe 50 ilmek çıkarılır, 1 cm 1+1 lastik, 3 cm düz, 1 cm haraşo örülüp, bitirilir.

Nohut Örneği : 1. sıra : 1 ilmek ters, 3 ilmek beraber alınırken ilmeklerin içinden 3 ilmek çıkarılır, 1 ilmek ters örülür…şeklinde sıra tamamlanır.

2. sıra : Tüm ilmekler ters örülür.

3. sıra : Alt sıradaki 3 ilmek beraber alınan ilmeklerin ortasındaki ilmeğin içinden 3 ilmek çıkarılırken, 1. sıradaki işlemler tekrar edilir.

4. sıra : 2. sıradan itibaren örnek tekrar edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ