Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kısa Kollu, Cepli Kız Çocuk Hırkası

Kısa Kollu, Cepli Kız Çocuk Hırkası

En güzel renkler ile en güzel modeller bir araya gelince, ortaya çok şık işler çıkıyor sevgili örgü sever hanımlar. Lila rengi iplik kullanılarak, uygulanan hırka modeli de bu çok şık işlere örnek… Küçük hanımlar bu kışın gözdesi olacak. Hadi hemen, bu çok şık örgü hırkanın yapılışına bir göz atalım..

Malzemeler :

Nako Marka Superlambs Special Tweed

35020 (3 yumak), 4 numara örgü şişleri ve

5 adet düğme.

Yapılışı : (11-12 yaş)

Arka İçin : 68 ilmek başlanır, 4 cm 1+1 lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 32 cm örülerek, kol evi için her iki taraftan önce 1’er ilmek kesilir, daha sonra 2 sıra arayla 10 defa; 4 ilmek 2+2 burgu yapılır, burgu yapılan ilmeklere; 2 ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir, 2 ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir şeklinde her iki taraftan kesme işlemi uygulanır. Beden boyu 40 cm’de kalan 26 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir.

kız çocuk örgü örnekleri, kısa kollu örgü örnekleri, en güzel örgüler, şık örgü kazak hırka

Önler İçin : 40 ilmek başlanır, 4 cm 1+1 lastik örülür. Ön ortasından 10 ilmek beden boyunca 1+1 lastik örülür. Beden boyu 32 cm örülerek kol evi için arka bedendeki kesme işlemi uygulanır. Beden boyu 35 cm olduğunda yaka için ön ortasından 8+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 40 cm’de kalan 5 ilmek kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür. Sağ tarafta 11 cm arayla 3 adet ilik açılır.

Kollar İçin : 40 ilmek başlanarak 4 cm 1+1 lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Kol boyu 5 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 2+15 defa 1’er ilmek kesilirken, aynı anda her sırada, 2 ilmek örülür, 2 ilmek 1+1 aynı yöne burgu yapılır. Kol boyu 2 cm’de kalan 6 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Yaka İçin : Kollar bedene dikildikten sonra, yaka etrafından şişe 52 ilmek çıkarılır. 10 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir.

Cepler İçin : 23 ilmek başlanarak 2 cm 1+1 lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Cep boyu 11 cm’de ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir. 2 adet yapılır.

Apoletler için : 6 ilmek başlanarak 10 cm 1+1 lastik örülüp, bitirilir. 2 adet yapılır. Apoletler kol ağızlarından iç kısma dikilir, diğer ucu kolun üst kısmına düğme ile dikilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ