Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kısa Kollu Bebek Bluzu

Kısa Kollu Bebek Bluzu

Küçük beyefendilerin şıklığına şıklık katacak bir model buldum ve hemen sizlerle paylaşmak istedim. Bu modeli kolayca örecek ve en sevdiğiniz yakışıklıya da giydirip,seyredeceksiniz.. Önüne uygulanan saç örgüsü modeli bluzun havasını değiştiriyor. Malzemelerinizi hazırlayın ve hemen yapılışına bir göz atın…

Malzemeler :

Kartopu Marka Aksoft

Renk No : K013 1×100 gr

Şiş No : 5

Yapılışı : (15-24 aylık)

Arka İçin : 59 ilmekler başlayıp, 9 sıra 1+1 lastik örün. Sonraki sırada belli aralıklarla 4 ilmek eksiltin. Klan 55 ilmekle 35 cm düz örün ve bitirin.

2011 bebek örgü modelleri, kartopu örgü örnekleri, en güzel bebek örgü bluzları

Ön için : 59 ilmekle başlayın ve 9 cm 1+1 lastik örün. Sonraki sırada modeli kurmak için; 20 ilmek düz örün, 2 ilmek ters örün, 15 ilmeği 1 ters 1 düz lastik örün (saç örgüsü için), 2 ilmek ters örün, kalan 20 ilmeği düz örün. Bu şekilde 10 sıra ördükten sonra ilk saç örgüsünü burun. Saç örgülerini 15 sırada bir burun. Ancak saç örgülerini burarken lastik örgüyü bozmamak için ilmekleri gelişine göre örmeniz gerekiyor. Toplam 3 saç örgüsü olduktan sonra 20 sıra saç örgüsü burmadan örün ve yaka kesimi için ortadaki 10 ilmeği tek seferde kesin. Her sırada olmak üzere 5 defa 1’er ilmek kesin. Örgü boyu 35 cm olduğunda bitirin.

Kol Lastiği İçin : 50 ilmek çıkarıp, 7 sıra 1+1 lastik örüp bitirin.

Yaka Lastiği İçin : 62 ilmek çıkarıp, 2 sıra 1+1 lastik örün. Lastikten sonra 6 sıra düz örüp bitirin.Yakanın yan tarafında birleşme yerine zincir çekerek ilik yapın. Karşısına bir düğme dikerek tamamlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ