Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Yuvarlak Motiflerle Kız Çocuk Hırkası Yapılışı

Yuvarlak Motiflerle Kız Çocuk Hırkası Yapılışı

Şık motiflerle zeginleştirilmiş, çok kullanışlı kız çocuk hırkasını eminim çok beğeneceksiniz. Hemen örüp kızınıza giydirmek için vakit kaybetmeyin.

Malzemeler : 

Kartopu Marka GONCA

Renk No : K515 4×100 gr, motifler için çeşitli renkli iplikler

Şiş No : 4,5

Yapılışı : (5-6 yaş)

Arka Beden İçin : 82 ilmekle başlayarak 3 sıra haraşo örün ve modele geçin. Model için; 2 sıra düz örgü örün. Sonraki sırada 1 ilmek düz, 3 ilmek ters, 1 ilmek düz, 3 ilmek ters…şeklinde sırayı tamamlayın. Sonra 2 sıra düz örgü örün. Daha sonra 1 ilmek düz, 3 ilmek ters, 1 ilmek düz, 3 ilmek ters…şeklinde sırayı tamamlayın. 2 sıra düz örgü örün. Örgünün boyu 33 cm oluncaya kadar aynı modeli uygulayarak örmeye devam edin. Kol evini, 3+2+1 olarak açın. Toplan boyu 50 cm olunca tüm ilmekleri tek seferde keserek tamamlayın.

motifli hırka yapılışı, en şık kartopu çocuk örgü modelleri, 2011 örgü hırka örnekleri, kız çocuk örgü çeşitleri

Ön Bedenler İçin : 25 ilmekle başlayarak 3 sıra haraşo örün ve arkada uyguladığınız modeli uygulamaya başlayın.Modelli örgüyü uygularken toplam ilmek sayınız 40 oluncaya kadar her sırada tek taraftan 1’er ilmek artırarak etek ucuna yuvarlak formunu vermiş olun.33. cm’de kol evini, 3+2+1 olarak açın. 43. cm’de örgünün tek tarafından (etek ucunda artırma yaptığınız taraftan) her sırada 1’er ilmek eksilterek 23 ilmeğe kadar düşün. Toplam boy 50 cm olunca bütün ilmekleri tek seferde kapatın. Diğer önü de aynı şekilde örün.

Kollar İçin : 36 ilmek başlayarak 3 sıra haraşo örün ve modeli kurun. Kol boyu 34 cm oluncaya kadar belli aralıklarla her iki taraftan 1’er ilmek artırarak 56 ilmeğe kadar çıkın. Kolu 3+2+1+1+1…olarak omuzlarda 12 ilmek kalıncaya kadar eksiltin. 42. cm’de kalan ilmekleri tek seferde keserek tamamlayın. Diğer kolu da aynı şekilde örüp, tamamlayın.

Motifler İçin : 7 zincir çekin, 2 ucunu birleştirerek halka yapın. Üzerini 1 sıra sık iğne ile doldurun. Sonraki sırada farklı renk ip kullanarak 1 deliğe, 1 trabzan batın, yanındaki deliğe 2 trabzan batarak artırma yapın. Bu şekilde artırarak sırayı tamamlayın. Farklı renk ip kullanarak ve aynı şekilde artırma yaparak 1 sıra daha sık iğne örün ve bitirin.

Son olarak yuvarlak motifleri, hırkanın etrafına dikerek kullanıma hazır hale getirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ