Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Karışık Yünden Saç Örgülü Kazak

Karışık Yünden Saç Örgülü Kazak

Beden: 44

Malzemesi: 700 gr. karışık yün 4 ve 4,5 numara şişler ve yuvarlak 4 numara şiş. gereklidir.

Ana Motif: Fantazi örgü. 1. sıra ve çift ilmekler: 10 ilmek düz ilmek ters, 10 ilmek düz 2 sıra tek ilmekler 10 ters 1 düz 2. sıra ve çift ilmekler ters 3. sıra birincinin aynı, 5. sırada iki İlmek arkadan şişe alınır ve diğer iki ilmek düz örülür ve tekrar şişe aljnan ve bekletilen ilmeklerde düz örülür. Tekrar iki ilmek önden geri alınır, ve bekletilir. Arkadan gelen iki ilmek düz örülür ve bekletilen ilmekler tekrar düz örülür. 7. sıra düz örülür 9. sırada aynen birinci sıradaki gibi örülür. Ana motif 3. Enine ince örgü: 1. Sıra ve tek sıralar: 1 ilmek düz bir ilmek ters 3 ilmek düz 8 ilmek ters (bu sıranın hemen üzerine ana motif 2 yapılacak-tır.) 3 ilmek düz, bir ilmek ters, 1 il-mek düz. 2. sıra ve tek sıralar: 1 il-mek ters, 1 ilmek çift alınır ve d.üz örülür 3 ilmek ters 8 ilmek düz, 3 ilmek ters 1 ilmek çift alınıp düz örülecek, 1 ilmek ters.

Kenar motif: Lastik örgü.

Örnek parça: 17 İlmek 27 sıra 10 cm.lik bir kare meydana getirir.

Arka beden: 1 numara şiş ile 87 ilmek ile başlayın ve 7 cm. kadar lastik örün. Daha sonra 4,5 numara şiş ile fantazi örgü yapın.

Koltuk altı: 42 cm. uzunlukta ördükten sonra her iki yandan olmak üzere 2 sırada bir 7 ilmek, iki seferde bir de 1 ilmek eksiltin.

bayan kadın karışık yünden saç örgülü kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan kazak

Omuzlar: 64 cm. kadar ördükten sonra kalan ilmekleri kesin.

Ön beden: Aynı arka gibi örün ve koltuk altı işlemini bitirdikten sonra tek seferde kesin.

Saç örgülü kısım: Enine örün. 48 ilmekle başlayın ve 12 cm. kadar saç örgüsü işleyin ve soldan yakayı açın her iki sırada 5 ilmek eksiltin. 1 ilmek sekiz kez eksiltin. 20 cm. uzunlukta tekrar örmeye başlayın ve yakanın simetrik olarak diğer kısmını yapın ve kesin.

Kollar: 4 numara şiş ile 30 ilmekle başlayın ve 7 cm. kadar lastik örün. Daha sonra 4,5 numara şişi geçirerek serpiştirilmiş bir şekilde 18 ilmek arttırın daha sonra her iki yandan olmak üzere 17 kez birer ilmek arttınn. Bu düzen takib edilerek fantazi örgü başlanır. (5 ilmek düz, bv ilmek ters, 9 ilmek düz) 15 Hmek ou düzende örülür, ince enine örgü içinde 18 ilmek atılır ve.diğer 15 ilmek yine fantazi örgü içinde 18 ilmek atili' ve diğer 15 ilmek yine fantazi örgü örün (9 düz, 1 ters, 5 düz) böylece eıine çizgili motifler büyümeye başlayacaktır.

Kolların Bitirilişi: 42 cm uzunlukta ördükten sonra, her iki kenardan 5 ilmek ve 2 ilmek. 1 ilmek olmak üzere, 16 kez tekrarlanarak yuvarlak bir şekilde kolları kesin.

Bitirilişi: ön parçanın ayn olarak ördüğünüz enine saç örgülü parçasıını diğerine birleştirin. Kenar ve omuzları dikin. Yuvarlak şişleri yakaya geçirerek, 6 sıra lastik ve 4 Sıra yuvarlak örgü yapıp kapatın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ