Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kalpli Kız Çocuk Kazağı Yapılışı

Kalpli Kız Çocuk Kazağı Yapılışı

Pembe, kız çocuklarının eşyaları arasında vazgeçilmez bir renk. Kıyafet seçimlerimiz de genellikle pembeden yana. Bu kadar sevimli bir kazağı, çok güzel bir pembe renk kullanarak ördüğünüzde, sonucun çok göz alıcı olması da normal… Kız çocuklarına çok yakışacak kazağın, yapılışına gelin beraberce bir göz atalım.

Malzemeler :

Kartopu Marka BEBE

Renk No : K801 2×100 gr, K782 1×100 gr

Şiş No : 3,5

Yapılışı : (2 yaş)

en güzel kız çocuk örgü modelleri, kız çocuklar için kazak yapılışı, kartopu örgü örnekleri, pembe kalpli kazak

Ön Beden İçin : 60 ilmek açık pembe iple 5 sıra haraşo örün ve koyu pembe iple düz örgüye geçin. Yakaya kadar 24 cm örün. Yaka için ilmekleri 2’ye ayırın ve her iki tarafı da 4+3+2+1 olarak kesin. Omuzlarda kalan 20’şer ilmeği 12 sıra daha örüp bitirin.

Arka Beden İçin : 60 ilmek açık pembe iple başlayın 5 sıra haraşo örüp, koyu pembe iple düz örgüye geçin. Düz örgünün ilk sırasında belli aralıklarla 6 ilmek artırın. 20 cm örün. Arka açıklığı için; 21 ilmek düz örün, 6 ilmeği 1 ters, 1 düz olarak lastik örün, kalan 30 ilmeği şişte bekletin. 30 ilmeği örerken 4. sırada lastik bölümünde bir ilik açın. 13 sıra daha örüp, 2. iliği açın. 10 sıra daha örüp bitirin. Şişte beklettiğiniz diğer 30 ilmeğe geçip, şişe 6 ilmek atarak artırma yapın. Artırdığınız 6 ilmeği 1 ters, 1 düz olarak örün. 36 ilmeği 27 sıra örüp bitirin.

Yaka İçin : Açık pembe iple 61 ilmek çıkarıp 4 sıra haraşo örüp bitirin.

Kollar İçin : Açık pembe iple 38 ilmek başlayın. 8 sıra haraşo örün. Koyu pembe iple düz örgüye geçin. Her iki taraftan 6 sırada 1’er ilmek artırma yapın. Artırmayı 7 defa tekrarlayın. Toplam kol boyu 28 cm olunca kolu bitirin. Açık pembe iple ördüğünüz haraşoyu ikiye katlayın ve dikin. Diğer kolu da aynı şekilde örün.

şemalı anlatımlı örgü modelleri, kız çocuklar için en güzel örgü kazak örnekleri, açıklamalı kartopu örgüler

Kalpler İçin : 3 ilmekle haraşo örmeye başlayın. Her iki yandan 1’er ilmek artırarak 10 sıra örün. 3 sıra artırma yapmadan örün. İlmekleri 2’ye bölün. Her iki taraftan ve iki yanlardan olmak üzere ilmek eksilterek 3 ilmek kalana kadar örüp bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ