Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kalın Çizgili Boğazlı Kazak

Kalın Çizgili Boğazlı Kazak

Malzeme: Nako Colormatik

Renk no: 31206 (altı yumak)

Şiş no: Beş

Örgü şekli: Düz örgü, ters örgü, ilmek kaydırma

ARKA: Yetmişsekiz ilmek başlanır, cm iki+iki lastik örülerek düz örgüye geçilir. Kırkaltı santimetre örülerek kol evi için yanlardan iki+bir+bir ilmek kesilir. Kalan yetmiş ilmek yirmidört  santimetre daha örülerek arka yaka için ortadaki otuz ilmek bekletilir. Omuzlara bırakılan yirmişer ilmek üç kademede kesilerek bekletilen otuz ilmek beş  santimetre dört+dört lastik örülerek bitirilir.


Kalın Çizgili Boğazlı Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Boğazlı Kazak

ÖN: Seksen ilmek başlanır, dört  santimetre iki+iki lastik yapılarak model kurulumuna geçilir. Ortadaki yirmisekiz ilmek dört ters dört düz diğer ilmekler  iki ters  iki düz olarak dört santimetre örülür. Daha sonra ilmekler onsekiz düz iki ters, iki düz  iki ters, iki düz dört ters, dört  düz dört ters, dört düz dört ters, dört düz dört ters,  iki düz iki ters,  iki düz  iki ters, onsekiz düz şeklinde dizilir. On sırada bir ilmekler kaydırılarak ters ilmeklerin üzerine düz, düz ilmeklerin üzerine ters ilmekler getirilir.  iki ters ilmek sağa  iki ters ilmek sola düz ilmeklerde aynı şekilde kaydınlarak model oluşturulur. On sırada bir aynı işlem tekrarlanır.
Kırkaltı  santimetre örülerek kol evi için yanlardan iki+bir+bir ilmek kesilerek kalan yetmişiki ilmek yirmidört santimetre daha örülür.
Omuzlar için yirmişer ilmek (sağ ve sol omuz on+on) iki defada kesilir. Ortada bekletilen otuziki ilmek beş  santimetre dört+dört lastik örülerek bitirilir.


KOL: Ellialtı ilmek başlanır. Onsekiz ilmek iki+iki lastik, ortadaki yirmi ilmek dört+dört lastik, onsekiz ilmek iki+iki lastik örülür. Dört santimetre örülerek dört+dört lastik örülen ilmeklerin ikisi sağa, ikisi sola kaydırılır. Her dört santimetrede bir yanlardan birer ilmek arttırılarak yetmişsekiz ilmeğe ulaşılır. Elliiki santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki ilmek kesilir. Daha sonra her sırada yanlardan birer ilmek kesilerek kırk ilmek kalana kadar işleme devam edilir. Kalan ilmekler üç kere üçer ilmek toplanarak kesilir. Son sırada kalan bütün ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ