Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kabartmalı Saç Örgülü Hırka

Kabartmalı Saç Örgülü Hırka

MALZEME: Nako Bambu

RENK NO: 275 (12 yumak)

ŞİŞ NO: Beş

ÖRGÜ ŞEKLİ: Pirinç, düz,haroşa

AKSESUAR: Üç adet düğme

ARKA: Yüz ilmek başlanır, iki santimetre pirinç örülür. On ilmek düz on ilmek ters örülerek üç santimetre’de bir yanlardan l’er ilmek eksiltilir.

Kırküç santimetre örülerek kalan doksan ilmek kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Kol evi kesiminde düz örülen ilmekler saç örgüsü devam edilir.

Her dört santimetre’de bir burulur. Yirmi santimetre daha örülerek arka yaka için ortadan otuz ilmek kesilir. Omuzlara bırakılan yirmidört’er ilmek yirmidört santimetre’e tamamlanarak üç kademede kesilerek bitirilir.

ÖN: Atmış ilmek başlanır, iki santimetre pirinç örülür, ön ortada on ilmek pirinç örülür. On ilmek düz on ilmek ters örülerek üç santimetre bir yanlardan bir’er ilmek eksiltilir.


bayan kadın Kabartmalı Saç Örgülü Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Kabartmalı Saç Örgülü Hırka

Kırküç santimetre örülerek kalan elli ilmek kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Kol evi kesiminde düz örülen ilmekler saç örgüsü devam edilir. Her dört santimetre’de bir burulur.

Otuzbeş santimetre’de ilk ilik açılır. Her dört santimetre’de bir, iki ilik daha açılarak devam edilir. Yirmi santimetre örülerek yaka için altı+beş+dört+üç ilmek kesilir. Omuzda kalan ilmekler yirmidört santimetre’e tamamlanarak üç kademede kesilerek bitirilir.

KOL: 40 ilmek başlanır, 3 cm pirinç örülür. Düz örgüye geçilerek bir defada 15 ilmek artırılır. Toplam 43 cm’de kol evi için 3+2+1 ilmek kesilir. Her sırada yanlardan 1’er ilmek kesilerek 24 cm’e tamamlanır. 8 ilmek kalınca bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Yaka kenarından şişe 96 ilmek toplanarak 4 cm pirinç örülüp ilmekler kesilerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ