Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Hardal Tonlarda Bayan Ceket Yapılışı

Hardal Tonlarda Bayan Ceket Yapılışı

Nako’nun en güzel modellerinden biri de resimdeki hırka modeli. Her türlü kıyafetinizle kolayca kombin yaparak, rahatça kullanacağınız hırkanızı bu sefer daha keyifle giyeceksiniz. Çünkü kendiniz örmüş olacaksınız. Yapılışına bir göz atın ve hemen başlayın…

Malzemeler : Nako Marka SÜPERLAMBS SPECİAL TWEED

Renk No : 35033 (5 yumak)

Şiş No : 5

Örgü Şekli : Düz örgü, ters örgü, 2+2 lastik örgü, burgu modeli, ilmek kaydırma

Aksesuar : Kemer

en güzel nako örgü örnekleri, bayan uzun kollu kemerli hırka yapılışı, örgü ceket hırkalar

Yapılışı : 

Örnek Açıklaması: 

1. sıra : İlmekler düz örülür.

2. sıra : 1 ilmek ters, 1 dolama, 1 ilmek ters, 1 dolama…şeklinde sıra tamamlanır.

3. sıra : Dolama yapılan ilmekler şişten bırakılarak, örülen ilmekler uzatılır, 2 ilmek düz, 5. ve 6. ilmekler, 3. ve 4. ilmeklerin içinden geçirilip 4 ilmek düz, 9. ve 10. ilmekler, 7. ve 8. ilmeklerin içinden geçirilip 4 ilmek düz örülür…şeklinde sıra tamamlanır.

4. sıra : İlmekler ters örülür.

5. sıra : İlmekler düz örülür.

6. sıra : 2. sıradan itibaren örnek tekrar edilir.

örnek şeması, şemalı açıklamalı örgü örnekleri, bayan ceket yapılışı

Arka Beden İçin : 85 ilmek başlanır, 6 cm 2+2 lastik örülüp, ters örgüye geçilir. Beden boyu 61 cm’de ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir.

Ön Bedenler İçin : 44 ilmek başlanır, 6 cm 2+2 lastik örülüp, ilmekler; 19 ilmek ters, 6 ilmek düz, 19 ilmek ters olarak dizilir. 6 düz örülen ilmeğe diyagram uygulanır. (3+3 burgu modeli) Beden boyu 34 cm örülerek yaka için ön ortasından 2 sıra arayla 17 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 44 cm olduğunda örnek uygulanmaya başlanır. Beden boyu 61 cm’de kalan 27 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.

Kollar İçin : 64 ilmek başlanır, 5 cm 2+2 lastik örülerek, ilmekler; 29 ilmek ters, 6 ilmek düz, 29 ilmek ters şeklinde dizilir. 6 düz ilmeğe diyagram uygulanır. Her iki taraftan 4 sıra arayla 20 defa 1’er ilmek artış yapılarak 104 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 50 cm’de ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Yaka İçin : 2 parça olarak örülür. 120 ilmek başlanır, 5 cm 2+2 lastik örülüp ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir. Arka yakada birleştirilip, ön ortalarına dikilir.

Kemer İçin : 15 ilmek başlanır, 160 cm 1+1 lastik örülüp bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ