Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Güllü Kazak Örneği

Güllü Kazak Örneği

Lastik ve düz örgüyle örülen çok hoş bir kazak. Boyu baseni örtecek kadar uzun tutulan bol kazak, özellikle pantolon üzerinde çok şık ve alımlı. Çiçekler şema izlenerek işleniyor..

GEREKLİ MALZEMELER:
600 gr. krem rengi yün
3 ve 3,5 numara şişler
İşleme için Şemada belirtilen renklerde işleme iplikleri
KULLANILAN ÖRGÜLER:
■ Başlangıç örgüsü
■ Düz örgü
■ 2/2 lastik
■ 1/1 lastik.
■ Örnek: 3,5 numara şişler ve düz örgüyle 31 ilmek ve 44 sıra = 10×10 cm.

YAPILIŞI

Arka:
3 numara şişlerle 186 ilmek başlayın. 1 cm. başlangıç örgüsü ördükten sonra, 3,5 numara şişlerle düz örgüye geçin, ama yırtmaç için ilk 4 ilmek üzerinden 11 cm. 2/2 lastik örün. Örgünün boyu 41 cm. olunca, reglan kesimleri için yanlardan 5 ilmeği kapatıp şöyle devam edin: ilk 6 ve son 6 ilmeğin içinden, 2 sırada bir 60 kez 1 ilmek eksilteceksiniz ama ajur elde etmek için şöyle çalışacaksınız: Sağ tarafta: 4 ilmek düz örgü, 1 ilmek yüz (tek sıralarda yüz, çift sıralarda bir önceki sıranın ilmeğine batarak yüz), 1 ilmek düz örgü, 2 ilmek birlikte yüz. Sol tarafta: 1 bindirme (yani 1 ilmeği örmeden yüz alın, sonraki ilmeği yüz örüp, örmeden aldığınızı onun üzerine bindirin = 1 eksiltme), 1 ilmek düz örgü, 1 ilmek yüz (çift sıralarda bir önceki sıranın ilmeğine batarak), 4 ilmek düz örgü. 60 kez tekrarladıktan sonra kalan ilmekleri bir defada kapatın.
Ön:
Arkası gibi başlayıp örün, ancak reglan kesimlerinden itibaren 20 cm. sonra, yaka için ortadaki 22 ilmeği kapatın. İki kısmı ayrı ayrı tamamlarken, yaka tarafından 2 sırada bir, 1 kez 3 ilmek, 4 kez 2 ilmek ve 6 kez 1 ilmek eksiltin.
Kollar:
3 numara şişlerle 74 ilmek başlayın ve arkası gibi örün. Ancak yanlardan sırasıyla her 4 ve 6 sırada bir, 34 kez 1 ilmek artırın. Örgünün boyu 40 cm. olunca, yanlardan reglan kesimlerini arkası gibi yapın ve kalan ilmekleri bir defada kapatın.
Tamamlama:
Etek ve kol bordürlerinin 2 sıra üzerinden başlayarak A motifini işleyin. Sonra gül motiflerini, fotoğraftaki yerlerine bakarak işleyin. Yanları, yırtmacı açık bırakarak kapatın. Reglan kesimlerinden kolları bedene birleştirin, kol altlarını kapatın. 3 numara şişlerle yaka çevresinden ilmekler alın, 2,5 cm. 1/1 lastik örün. Bordürü içe doğru ikiye katlayıp tutturun.

Güllü Kazak Örneği, modelleri çeşitleri örnekleri resimleri yeni moda modası nako alize örgü

Şema Açıklaması

Güllü Kazak İşlemesi A Şeması

Güllü Kazak İşlemesi B Şeması

Güllü Kazak İşlemesi C Şeması

Güllü Kazak İşlemesi D Şeması

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ