Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Gri Renkli Yünlü Erkek Kazak

Gri Renkli Yünlü Erkek Kazak

MALZEME: Nako Vizon (çift kat)

RENK NO: 195 (9 yumak)

ŞİŞ NO: Yedi

ÖRGÜ ŞEKLİ: Modelli örgü

AKSESUAR: Üç adet düğme

ARKA:
sekizbir ilmek başlanır, beş santimetre iki+iki lastik örülür. dört düz iki ters, dört düz iki ters, yedi düz bir pirinç, yedi düz iki ters, dört düz iki ters, birbir düz iki ters, dört düz iki ters, yedi düz bir pirinç, yedi düz iki ters, dört düz iki ters, dört düz şeklinde ilmekler dizilir. Arka sırada tersler ters, düzler düz olarak örülür. üç santimetre arayla düz örülen dört’er ilmek burulur. Düz örülen yedi’şer ilmek her düz sırada birer ilmek kaydınlarak ortadaki ilmekler pirinç olarak örülür. Yanlardaki düz ilmekler bitince bu sefer ters şekilde kaydırma işlemi yapılarak ortadaki pirinç örülen ilmekler bir tane kalana kadar devam edilir. Toplam dörtsekiz santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. ikialtı santimetre daha örülerek arka yaka için ortadaki ikiüç ilmek bir defada kesilir. Omuzlarda bırakılan ikiüç’er ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.


Gri Renkli Yünlü Erkek Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü Erkek Kazak

ÖN:
Seksenbir ilmek başlanır, beş santimetre iki+iki lastik örülür. Arkada kurulan model aynı şekilde uygulanır. Toplam kırksekiz santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Kol evi kesimiyle yaka kesimine de başlanır. İlmekler ortalanarak on ilmek bir defada kesilir. yirmialtı santimetre daha örülerek omuzlarda bırakılan yirmiüç’er ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

KOL:
Kırkaltı ilmek başlanır, beş santimetre iki+iki lastik örülür. Her üç santimetre’de bir yanlardan bir’er ilmek arttırılarak toplam yetmişdört ilmekle devam edilir. Kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Daha sonra her sırada yanlardan bir’er ilmek kesilir. Tepede on ilmek kalınca bir defada kesilerek bitirilir.

ARKA YAKA:
Yetmişdört ilmek çıkanlarak onsantimetre iki+iki lastik örülerek bitirilir.

YAKA BANDI:
Ön yaka kenarından şişe kırkdört ilmek toplanarak altı santimetre aralıklarla üç tane ilik açılır. Toplam yirmidört santimetre örülerek bitirilir.

Yakanın diğer kenarı da aynı ölçülerle örülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ