Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Fistolu Reglan

Fistolu Reglan

MALZEME: 350 gr. kırmızı renk yün. 1,5 mt. fisto. 3,5 no lu şiş. 1 adet düğme. 3 no lu tığ.

KULLANILAN ÖRGÜLER: 1 /1 lastik: 1 yüz 1 ters. Çiçekli düz örgü: 9 yüz, 3 ters beraber ve ilmekler şişten çıkarılmadan 1 ters 1 yüz 1 ters; bu motif her 9 ilmekte bir ve her 9 sırada bir (alttaki motifin ortasına yapılarak) tekrarlanır. Sık iğne.

ARKA: 102 ilmek atılır ve 3 cm. lastik örülür. 4 sıra düz örgü ile devam edilir ve çiçekli düz örgüye geçilir. 42 cm’de kol oyuğu için yanlardan 3, 2, 1 ilmek kesilir. 4.7 cm’de örgü iki parçaya ayrılır ve bir yandan 4 ilmek atılarak (bordür ilmeği olan bu 4 ilmek lastik olarak örülür) iki parça halinde örgüye devam edilir. 54 cm’de yaka için yanlardan 8 ( ilmek kapatılır ve 22 ilmek kalana kadar
1 ilmek eksiltilmeye devam edilir. Kalan 22 ilmek 56 cm’de 2 seferde omuzlar için kapatılır.

ÖN: Arka gibi başlanır ve devam edilir. 28 cm’de cepler için ilk 6 ilmekten sonra ve son 6 ilmekten önce 20 ilmek,
2 cm. boyunca lastik örülür ve diğer İlmekler bekletilir. Cep ilmekleri tekrarlatılarak 7 cm. örülür; 42 cm’de kol oyuğu için 3, 2, 1 ilmek yanlardan kesilir. 46 cm’de yanlardan 20 ilmek kalana kadar 2 İlmek eksiltilmeye devam edilir. Kalan ilmekler 53 cm’de kapatılır.

bayan çocuk fistolu reglan modelleri örnekleri çeşitleri örgü çocuk fistolu reglan

ÖN ÜST BEDENLER: 12 ilmek atılır ve yaka tarafından, önün diyagonaline gelininceye kadar 1 ilmek artırılarak çiçekli düz örgü yapılır, sonra yaka için 22 ilmek kalana kadar 1 İlmek yaka için eksiltilir. 22 İlmek omuz için kapatılır. Öteki üst beden simetrik olarak aynı şekilde örülür.

KOL: 38 ilmek atılır ve 4 cm. lastikten sonra yanlardan 8 defa 1 ilmek artırılarak çiçekli düz örgü yapılır. 33 cm’de yanlardan 3, 2, 1 ilmek kesilir ve 10 ilmek kalana kadar 1 ümek eksiltilmeye devam edilir. Kalan ilmekler 40 cm’de kapatılır.

HAZIRLANIŞI: Reglan ve ön yaka çevresine 1 sıra sık iğne yapılır. Yakanın altına hafifçe büzülerek fisto dikilir. Üst bedenlerle arka parça birleştirilir. Arka yaka çevresine 1 sıra sık iğne yapılır ve sağ tarafa 1 ilik açılır. Ön parçayla üst bedenler gizli dikişle birleştirilir, kollar takılır ve resimde görüldüğü gibi fisto kollara dikilir. Yanlar ve cep içleri dikilir, iliğin hizasına düğme takılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ