Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Burgu Örnekli Kahverengi Kazak

Burgu Örnekli Kahverengi Kazak

Malzeme: Nako Supra

Renk no: 5195 (7 yumak)

Şiş no: 7

Örgü şekli:Saç örgüsü ve burgular

ARKA: 88 ilmek başlanır, sekiz ilmek düz 10 ilmek iki artı iki lastik, sekiz ilmek düz şeklinde iki sıra örülür. Sonraki sırada dört ilmek ikiye ayrılarak yanlara doğru saç örgüsü yapılır. sekiz santimetre örülerek, yanlardan iki ilmek kaydırılır. sekiz ilmek ters örülerek iki ilmek düz örülürken, tekrar diğer yana kaydırılır. Ortadaki dört ilmek sekiz sıra düz örülerek sekiz ilmek ters iki ilmek dürülerek sekiz sıra devam edilir. Sıranın sonunda ters örülen ilmekler düz örülmeye başlanır. dört ilmek iki’şer ilmek olarak tekrar yanlara kaydırılarak devam edilir. Her sekiz sırada bir ilmekler tekrar ortalardan ayrılarak kaydınlır düzler düz, tersler ters örülür. 48 santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç artı iki artı bir ilmek kesilir. 26 santimetre daha örülerek arka yaka kesimi için ortadaki 18 ilmek bir defada kesilir. Omuzlara bırakılan 30’ar ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.


bayan kadın Burgu Örnekli Kahverengi Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Kahverengi Kazak

ÖN: Seksensekiz ilmek başlanır, arka için yapılan model aynı şekilde uygulanır. Kırksekiz santimetre örülerek kol evi için yanlardan
üç artı iki artı bir ilmek kesilir. beş santimetre örüldükten sonra ilmekler ortalanarak sekiz  ilmek yaka için kesilir. Onsekiz santimetre daha örülerek üç artı iki artı bir ilmek yaka için tekrar kesilir. Dokuz  santimetre sonra omuzlarda bırakılan otuz’ar ilmek üç kademede kesilerek bitirilir

KOL: 46 ilmek başlanır, arkada uygulanan model aynı şekilde ortalanarak iki grup halinde uygulanır. Her üç santimetre’de bir bir’er ilmek yanlardan artınlır. Toplam elliiki santimetre’de kol evi için yanlardan üç artı iki artı bir ilmek kesilir. Her sırada bir’er ilmek kesilerek, 10 ilmek kalınca bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Yaka çevresinden şişe atmışaltı ilmek toplanarak oniki santimetre iki artı iki lastik örülüp arka yaka tamamlanır, ön yaka için kırk ilmek çıkarılır beş santimetre iki artı iki lastik örülüp bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ