Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Fistolu Kollar

Fistolu Kollar

MALZEME: 350 gr. kırmızı renk yün. 1,10 mt. fisto. 1 düğme. 3,5 no lu şiş.

KULLANILAN ÖRGÜLER: 1 /1 lastik: 1 yüz 1 ters. Yarım saç örgüsü: i. sıra: 3 yüz, 2 ilmek arkada bekletilir, sonraki iki ilmek yüz örülür, bekletilen İlmekler yüz örülür, 3 yüz. Sıra boyu tekrarlanır. 2. ve çift sıralar: Ters. 3. sıra: Yüz. 5. sıra: 5 yüz, 2 ilmek arkada bekletilir, sonraki iki ilmek yüz örülür, bekletilen ilmekler yüz örülür, 3 yüz. 7. sıra: 3. sıra gibi. 9. sıra: 1. sıradan tekrar. Düz örgü: 1 sıra yüz 1 sıra ters.

ARKA: 120 ilmek atılır ve 3 cm. lastikten sonra yarım saç örgüsüyle devam edilir. 36 cm’de orta 10 ilmek düz örgü yapılır ve sonraki sıralarda saç örgüsü bitinceye kadar düz örgü ilmek sayısı yanlardan artırılır. Aynı anda reglan için 46 cm’de yanlardan 1 ilmek eksiltilir. 50 cm’de örgü iki parçaya ayrılır ve sol taraftan bordür için 3 ilmek atılır (bu üç ilmek sağ tarafın ilk üç ilmeği ile lastik örülür). 59 cm’de kalan 23 ilmek kapatılır.

bayan çocuk  fistolu kollar modelleri örnekleri çeşitleri örgü çocuk

ÖN: Arka gibi başlanır ve devam edilir. 56 cm’de yaka için orta 20 ilmek kapatılır ve yanlardan 1 ilmek eksiltilerek devam edilir. Örgü bütün ilmekler bitince tamamlanır.

KOL: 40 ilmek atılır ve 3,5 cm. lastik örülür. Yanlardan 12 defa 1 ilmek artırılarak yarım saç örgüsü ile devam edilir. 35 cm’de reglan için arkada olduğu gibi kesime başlanır. Ön ve arka bittiği zaman düz örgüyle devam edilir ve 50 cm’de kalan 4 ilmek kapatılır.

HAZIRLANIŞI: Kolun ortasına fisto dikilir. Yanlar ve reglan dikilir. Yaka için 100 ilmek alınır ve 3,5 cm. lastik örülür. Bir ilik açılır ve hizasına düğme dikilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ