Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Fermuarlı Bordo Renkli Erkek Hırkası

Fermuarlı Bordo Renkli Erkek Hırkası

MALZEME: Nako Colormatik, Nako Vizon

RENK NO: 31233(altı yumak)288 (bir yumak)

ŞİŞ NO: 5

ÖRGU ŞEKLİ:Düz örgü

AKSESUAR:Fermuar elli santimetre

ARKA: Seksenaltı ilmek başlanır, altı sıra haraşo örülür. Düz örgüye geçilerek otuzdört santimetre'e tamamlanır. Kol evi kesimi için kenarlarda üç+iki+bir ilmek kesilir. Düz örgü toplamı kırkbeş santimetre yapılarak ikiyüzseksensekiz renk numaralı iplikle dört sıra, 31233 renk numaralı iplikle dört sıra örülür. Daha sonra 31233 renk numaralı iplikle devam edilir. Düz örgü ellidokuz santimetre örülerek arka yaka için ortadaki üç ilmek bir defada kesilir. Omuzlara bırakılan yirmibeş'er ilmek kol evi yirmiyedi santimetre'e tamamlanarak üç kademede kesilerek bitirilir.


Fermuarlı Bordo Renkli Erkek Hırkası modelleri örnekleri çeşitleri örgü Renkli Erkek Hırkası

ÖN: Kırkdört ilmek başlanır, altı sıra haraşo örülür.Düz örgüye geçilerek otuzdört santimetre'e tamamlanır. Kol evi kesimi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Düz örgü toplamı kırkbeş santimetre örülerek 288 renk numaralı iplikle dört sıra, 31233 renk numaralı iplikle altı sıra, 288 renk numaralı iplikle dört sıra örülür. Daha sonra 31233 renk numaralı iplikle devam edilir. Düz örgü kırkyedi santimetre'e tamamlandığında yaka için üç+üç+üç+iki+bir+bir ilmek kesilerek kol evi yirmiyedi santim'e tamamlanır. Omuzda bırakılan yirmibeş ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

KOL: Kırksekiz ilmek başlanır, altı sıra haraşo örülür. Düz örgüyle devam edilir. sekiz santimetre düz örgüden sonra her sekiz sırada bir yanlardan bir'er ilmek artırılır. Düz örgü kırk santimetre'e tamamlandığında kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Her sırada yanlardan bir'er ilmek kesilir. Kol evi uzunluğu onbeş santimetre'e ulaştığında diğer renkle ön ve arkadaki uygulama yapılır. Diğer renge geçişte her sırada yanlardan iki'şer ilmek eksiltme yapılır. İlmek genişliği on santimetre'e ulaştığında bütün ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Fermuardan başlayarak yaka etrafından şişe yüzkırküç ilmek toplanır yedi santimetre bir+bir lastik örülür. Yaka bitimine kadar dört santimetre daha örülürken ön kenarlardan karşılıklı dokuz'ar ilmek kesilip yakanın ön tarafta kavisli olması sağlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ