Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Boğazlı Çizgili Süveter

Boğazlı Çizgili Süveter

Malzeme: Nako Angoramatik

Renk no: 31205 (3 yumak)

Şiş no: 4,5

Örgü şekli: Saç örgü, buzlu cam

YAPILIŞI:  Örgü ön bedenden başlayıp arka beden bitişine kadar tek parça halinde örülür. yüz otuz altı ilmek başlanır. Üç santimetre iki+iki lastik örülür. İlmekler on dört ilmek buzlu cam sekiz ilmek düz, yirmi altı ilmek buzlu cam (üç defa tekrarlanır) sekiz ilmek düz, on dört ilmek buzlu cam olarak dizilip örgüye devam edilir. sekiz düz ilmekler altı sırada bir dört+dört bükülür. Beden boyu kırkyedi santimetre’de ön yaka için on yedi ilmek bir defada kapatılır.


bayan kadın Boğazlı Çizgili Süveter modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Çizgili Süveter

Yanlarından iki sırada bir sekiz defa iki’şer ilmek (on altı ilmek) kesilerek tamamlanır. Beden boyu beşbir santimetre’de omuzlarda kalan ilmekler dokuz+dokuz+dokuz+dokuz+dokuz şeklinde gidip-gelip örülerek omuzlar bitirilir. Beden boyu elli dört santimetre’de yakanın yanlarından her sırada bir’er ilmek olmak üzere beş’şer ilmek artırılır ve şişe otuz bir ilmek eklenerek arka yaka yuvası oluşturulur.

Bu arada omuzlarda tekrar yakadan başlayıp oniki+oniki+oniki+dokuz şeklinde gidip-gelip örülerek arka bedenin tümü aşağı doğru örülmeye başlanır, ön bedenin lastik kısmı hizasında kenarlardan on iki ilmek iki+iki lastik olarak örülmeye başlanır. İlk on sırada her sırada sonra dört sırada bir bir ilmek eksiltilir. on santimetre sonra iki+iki lastik (üç santimetre) yapılıp ilmekler kesilerek tamamlanır.

YAKA: yüzelli ilmek başlanır. on altı santimetre iki+iki lastik örülür, ilmekler yaka çevresine ilmek ilmek dikilir.

BUZLU CAM MODELİ: Örgünün ön yüzünde tüm ilmekler haraşo örülür, arka yüzde bir+bir lastik örülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ