Bulunduğunuz Sayfa: Ana Sayfa // Kazak Modelleri // Farklı Bayan Kazak Modeli

Farklı Bayan Kazak Modeli

Yorum Yazın

Reklamlar

MALZEME : Nako Ankara Tiftik
RENK NO : 185 (7 yumak)
TIĞ NO : O
ÖRGÜ ŞEKLİ : Ters-düz tırabzan
UZUN PARÇA:  80 adet zincir çekilir. (45 cm) 3 adet zincirle dönülür. 3 adet 3’lü tırabzan, 1 adet zincir, 2 adet 3’lü tırabzan şeklinde sıra tamamlanır. 3 adet zincirle dönülür. 3 adet 3’lü tırabzan öne batılır, 1 adet zincir çekilir, 2 adet 3’lü tırabzan arkaya batılır ve bu şekilde sıra tamamlanır. 3 adet zincirle dönülür. Aynı işlemler tekrarlanarak 29 sıra yapılır. (35 cm) Yaka için örgü İkiye ayrılır. Ortadaki 2 adet tırabzan bırakılarak önce bir taraf daha sonra diğer taraf örülür. 19 sıra (30 cm) olarak her İki tarafta örüldükten sonra tekrar birleştirilir. Aynı şekilde 25 sıra daha örülür. Sonrasında 5 kez her sırada 1 ‘er ilmek kesilerek örülür ve toplam 15 cm olduğunda örgü bitirilir.

Farklı Bayan Kazağı Örneği modeli bayan bluzu

ÖN:  66 adet zincir çekilir. (35 cm) 3 adet zincirle dönülür.3 adet 3’lü tırabzan, 1 adet zincir, 2 adet 3’lü tırabzan şeklinde sıra tamamlanır. 3 adet zincirle dönülür. 3 adet 3’lü tırabzan öne batılır, 1 adet zincir çekilir, 2 adet 3’lü tırabzan arkaya batırılır ve bu şekilde sıra tamamlanır. 3 adet zincirle dönülür. Aynı işlemler tekrarlanarak 54 sıra yapılır. Kol evi için iki sıra her sırada yanlardan 3’er ilmek kesilir. 12 sıra daha örerek bitirilir.

KOL: 66 adet zincir çekilir. (35 cm) 3 adet zincirle dönülür. 3 adet 3’lü tırabzan, 1 adet zincir, 2 adet 3’lü tırabzan şeklinde sıra tamamlanır. 3 adet zincirle dönülür. 3 adet 3’lü tırabzan öne batılır, 1 adet zincir çekilir, 2 adet 3’lü tırabzan arkaya batılır ve sıra bu şekilde tamamlanır 3 adet zincirle dönülür. Aynı işlemler tekrarlanarak 38 sıra (52 cm) yapılır. Kol evi oyuntusu için İki sıra her sırada yanlardan 3’er ilmek kesilir. 12 sıra daha örülüp bitirilir.

Farklı Bayan Kazak Şeması

Şu Tariflere de Bakabilirsiniz:

Modelli Beyaz Erkek Çocuk Kazağı Yapılışı
Uzun Kollu Yakalı Triko Kazak
Bogazlı Beyaz Kazak

Önceki
Sonraki
merserize hırka şablonu

Leave a Reply

Copyright © 2011 Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi. el işleri
bayan kadın . örgü şal kazak tarifi .
Domain