Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Erkek Çocuk Ceket Yapılışı

Erkek Çocuk Ceket Yapılışı

Erkek çocuklara gömlekleriyle ya da tişörtleriyle kombin edip giydirebileceğiniz çok şık bir ceket modeli… Örmesi de giydirmesi de çok keyifli olacak. Bu kışı hem sıcacık hem de çok şık geçirecekler.

Malzemeler :

Kartopu Marka ZAMBAK

Renk No : K1002 3×100 gr

Şiş No : 6

Aksesuar : 4 Adet Düğme

Yapılışı : (3 yaş)

en güzel kartopu örgü modelleri, erkek çocuklar için örgü hırka örnekleri, gri renk örgü ceket yapılışı

Arka Beden İçin : 44 ilmekle başlayarak 2 ilmek ters, 2 ilmek düz olarak sırayı tamamlayın. 2.sırada 1 ters ilmeklerin üzerine düz, düz ilmeklerin üzerine de ters örgü örün. 23. cm’de kol evini 3+2+1 olarak açın. Toplam boy 39 cm olduğunda tüm ilmekleri tek seferde keserek tamamlayın.

Önler İçin : 24 ilmekle başlayarak arkadaki modeli kurun. 19. cm’de yakayı oluşturmak için tek taraftan2 ilmek kesin. 23. cm’de kol evini 3+2+1 olarak açın. 29. cm’de yaka için 4 ilmek kesin. 10 sıra sonra yakadan kestiğiniz 4 ilmeği tekrar şişe atarak artırın. Tüm ilmeklerle toplam boy 39 cm oluncaya kadar örün. 39. cm’de yakadan 4 ilmek bırakacak şekilde omuzları kapatıp, kalan ilmekleri 16 sıra daha örüp bitirin. Diğer ön parçayı da aynı şekilde örün. Sol ön parçayı örerken eşit aralıklarla 4 adet ilik açın. Uzattığınız 4’er ilmeği enseye dikin.

Kollar İçin : 24 ilmekle başlayarak, 25 cm boyunca modeli uygulayarak örün. 3+2+1 olarak kolu kesin. Omuzda 6 ilmek kalana kadar her sırada sağdan ve soldan 1’er ilmek eksiltmeye devam edin. 6 ilmekle kolu bitirin. Diğer kolu da aynı şekilde örün ve tamamlayın.

Son olarak ceketin etrafına, beyaz ip ile tek sıra olarak, tığ ile batıp çıkarak model oluşturun ve ceketi kullanıma hazır hale getirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ