Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Rokoka İşlemeli Mini Hırka

Rokoka İşlemeli Mini Hırka

Beyaz yünle ve fantezi kare örgülerle örülen hırkayı, karelerin ortasına işlenen rokoka sarı çiçekler süslüyor.

GEREKLİ MALZEMELER:
Beden: 38/40
350 gr beyaz yün
3 ve 3,5 numara şiş
1 adet sedef düğme.

KULLANILAN ÖRGÜLER:

Tüp örgü: 1 yüz, ilmeği, ipi örgünün yüz tarafında tutarak, örmeden ters alın. Bütün sıra boyunca bunu tekrarlayın.
1/1 lastik,
Fantezi örgü: Şemayı izleyerek öreceksiniz. Sol önü örerken, 1. yıldızla 2. yıldız arasını 3 kez tekrarlayın. Sonra 2.yıldız ile arasını örerek tamamlayın. Sağ önde, A noktasından 1. yıldıza kadar örün. 1 .ve 2. yıldız arasını 3 kez
tekrarlayın. Arka için. 1.ve 2. Yıldız arasını 7 kez tekrarlayın. Kollar için C noktasından 2. yıldıza kadar çalışın. 1. ve 2. yıldız arasını 2 kez tekrarlayın. Sonra 1 yıldızdan D noktasına kadar örün.

Sol ön: 3 numaralı şişlerle 58 ilmek başlayın, 1 sıra yüz, 1 sıra ters ve 4. sıra tüp örgü örün. 3,5 numaralı şişlere
geçin, tik sırada 1 ilmek artırarak fantezi örgüye geçin, örgünün boyu 23 cm. olunca, kol oyuntusu için, soldan bir defada 4 ilmek kapatın. Sonra 2 sırada bir 4 kez 1 ilmek daha eksiltin. örgünün boyu 34 cm. olunca, yaka için sağ taraftan bir defada 10 ilmek kapatm. Soma, 2 sırada bir 5 kez 1 ilmek ve 4 sırada bir de 3 kez 1 ilmek eksütin. Boyu 43 cm. olunca, 3 defada kalan ilmekleri kapatın.

Sağ ön: Sol ön gibi simetrik olarak örün. Arka: 3 numaralı şişlerle 122 ilmek başlayın. Aynen ön gibi devam edin. örgünün boyu 23 cm. olunca, kol oyuntusu için, yanlardan bir defada 4 ilmek kapatın. Soma, 2 sırada bir 4 kez 1 ilmek eksiltin.

Örgünün boyu 43 cm. olunca, omuz için yanlardan 2 sırada bir 11 ve 10 ilmek kapatın. ( 3 kez 11 ilmek) Örgünün boyu 45 cm. olunca, kalan ilmekleri bir defada kapatın.

bayan kadın Rokoka İşlemeli Mini Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Mini Hırka

Kollar: 3 numaralı şişlerle 52 ilmek başlayın, ön ve arka gibi şişleri değiştirerek devam edin. Yanlardan 6 sırada bir 21 kez 1 ilmek ( 4 sırada bir 5 kez 1 ilmek ve 6 sırada bir 20 kez 1 ilmek 9 artırın, örgünün boyu 41 cm. olunca, yanlardan 4 ilmeği bir defada kapatın. Sonraki 2. sırada 2 ilmek daha kapatıp, 2 sırada bir 21 kez 1 ilmek kapatın. Örgünün boyu 55 cm. olunca, kalan 37 ilmeği bir defada kapatın.

Tamamlama: ön arka ve kollara  sarı iplikle modelde görüldüğü gibi işlemeleri yapın. Çiçek ve yaprakları tohum ve papatya işleriyle, karelerin ortalarına getirin. Sol ön açığının kenarından 3 numaralı şişlerle 116 ilmek alın, 6 sıra lastik, 4 sıra tüp örgüsü örüp ilmekleri kapatın. Sağ öne de aynı bordürü örün. Omuzları kapatın. Yaka kenarından 162 ilmek alıp önler gibi örün, ancak aynı zamanda sağ taraftan, ilk 4 ilmeğin içinden bir ilik açın. Kolları takıp kol altlarını kapatın. İliğin karşısına düğmeyi dikerek tamamlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ