Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Çok Amaçlı Kız Çocuk Bluzu

Çok Amaçlı Kız Çocuk Bluzu

Küçük hanımların gözde giysileri arasında yerini almaya aday model, ister pantolon, tayt ya da kotlarla kombinlenerek tunik olarak, isterseniz de külotlu çoraplarıyla elbise olarak kullanılabilecek bir model.

Malzemeler : Kartopu Marka GİPSY

Renk No : K025 3×100 gr

Şiş No : 6

Yapılışı : (6 yaş)

Arka Beden İçin : 42 ilmekle başlayarak 6 sıra 2 ters, 2 düz olarak lastik örün. Düz örgüye geçerek 30 cm boyunca örün. Kol evi için 1 ilmek ters , 1 ilmek düz örün. Gelen 3. ve 4. ilmekleri birlikte ters olarak örün, böylece 1 ilmek eksiltmiş olun. Bu şekilde 2 düz sırada daha 1’er ilmek keserek kol oyuntusunu oluşturun. Kol kenarını 1 ilmek ters, 1 ilmek düz, 1 ilmek ters, olarak devam ettirin. 44. cm’de örmeyi bırakarak ilmekleri şişte beklemeye alın.

kız çocuk örgü modelleri, kartopu tunik yapılışı, örgü elbise örnekleri, beyaz kız çocuk örgü elbise modelleri

Ön Beden İçin : 42 ilmekle başlayarak 2 ters, 2 düz lastik örün. Düz örgüye geçerek modeli kurun. 12 ilmek düz, 6 ilmek ters, 6 ilmek düz, 6 ilmek ters, 12 ilmek düz olarak 2 sıra ördükten sonra, ters ilmeklerin ortasında kalan 6 düz ilmeği 2’ye ayırarak burun. 6 sıra sonra burguyu tekrarlayın. Bundan sonraki 5 sıra boyunca 1 ilmek yana kaydırarak açın. Yani; sıra başından 12 düz ilmeği örün, 5 ilmek ters örün, 1 ters ilmeği ve gelen 2 düz ilmeği şişten çıkarın. Ters ilmeği düz ilmeklerin altından geçirerek tekrar şişe takın, düz ilmekleri de şişe alarak örün. 4. defa ilmekleri kaydırdığınız sırada, ortada kalan ters ilmekten 5 ilmek çıkarın. Yani; aynı ilmeği şişten çıkarmadan 5 defa örün. Sırayı tamamlayın. Arka sırada tüm ilmekleri geldiği gibi örün. Tekrar örgünün yüzüne geçtiğinizde düz ilmekleri 5. kez kaydırırken, çıkardığınız 5 ilmeği birlikte örerek topu yapmış olun.Bundan sonraki 5 düz sırada açmış olduğunuz düz ilmekleri ters tarafa kaydırarak kapatın. Örgünün boyu 30 cm oluncaya kadar modeli uygulamaya devam edin. Arkadaki gibi kol evini açıp, 44. cm’ye kadar örün. İlmekleri kapatmadan şişinize 12 ilmek atın. Arka parçada beklettiğiniz ilmekleri de aynı şişe alın ve diğer omuz için şişinize 12 ilmek daha atın. 96 ilmekle 2 ters, 2 düz olarak 38 sıra lastik örüp bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ