Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Beyaz Şapka ve Bolero

Beyaz Şapka ve Bolero

ip: 350gr.

Şiş: 6 numara

Beden: 38

Boleroya arkadan başlayın. 58 ilmekle 8 sıra düz örün. Şişin her iki tarafına kol için 62 ilmek atarak her iki tarafta 3 düz, 2 ters, 2 düz, 7 ters olarak örün. Diğer ilmekleri düz örün. Kol ağzında 2 düz ilmeği kaydırıp zikzak olarak devam edin.

24 cm sonra arka yaka açıklığını yapın. Arka yakadan sonra ,ön yaka oyuntusunu yaparak devam edin. Ön yaka oyuntusu bitiminden 14 cm sonra ilmekleri ortalayarak her sırada 1 ‘er ilmek eksiltip öndeki ters ve açıklığını yapın.

Kol için artırdığınız ilmek başlangıcından 48 cm sonra artırdığınız ilmekleri (64) her iki taraftan kesin, önde eksilterek devam ettiğiniz açıklığı 8 sıra sonra tamamlayın. Önün çevresine ve arkanın etek ucuna ördüğünüz bantı dikin.

Boyun çevresinden ilmek alıp 2 düz, 2 ters 10 cm lastik örüp tamamlayın.

bayan kadın Beyaz Şapka ve Bolero modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Şapka ve Bolero

Kol ağzında ve banttaki topları iplik dolayarak yapın. Zikzak aralarına arkadan bağlayarak tamamlayın. Şapkaya tepeden başlayın. Sık iğne olarak devam edin.

Baş çevresine gelince kenar kısmı için artırarak 6 cm örün. Bir ta-rafına tığla çiçek yaparak dikin. Çantaya 44 ilmekle başlayın. 6 cm. bir ters, 1 düz lastik örün. Üzerine 8 ilmek düz, 7 ilmek ters, 7 ilmek düz, 7 ilmek ters, 7 ilmek düz, 8 ilmek ters örün.

3 sıra sonra, düzün üstüne ters, tersin üstüne düz örerek devam edin. 42 sıra sonra, 6 cm. 1 ters, 1 düz lastik örerek tamamlayın. Ortadan katlayıp 2 yanı dikerek çevirin. Lastik kısmını katlayıp içe dikin. Astarlayın. Sapları dikerek tamamlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ