Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Ajurlu Bayan Bluzu Yapılışı

Ajurlu Bayan Bluzu Yapılışı

Nako’nun bayan örgü modellerinden bir tanesi ile daha karşı karşıyayız. Çok şık bluz modelini uygulamak ayrıntılı açıklamaları ve şemaları ile çok kolay hale gelecek ve hemen örmek isteyeceğiniz bir model olacak…

Malzemeler : Nako Marka WOOL SOFT HARMONY

Renk No : 80442 (5 yumak)

Şiş No : 4,5

Örgü Şekli : Düz örgü, ters örgü, 2+2 lastik örgü, ajur modeli

Yapılışı :

ajurlu nako örgü bayan bluzu, en şık güzel bluz modelleri, örgü bayan bluzu örnekleri, ajur örneği ile bluz yapılışı

Arka ve Ön Bedenler İçin : Arka ve ön bedenler aynı şekilde örülür.

açıklamalı şemalı örgü modelleri, şiş ile örgü bluz yapılışı, örgü anlatım şeması

116 ilmek başlanır, 1 sıra ters örülür, 2. sırada; 1 ilmek kesilir, 1 dolama, 1 ilmek kesilir…şeklinde örülür. Arka sırasında dolamalarla birlikte bütün ilmekler ters örülür. daha sonra; 1 sıra ters, 2 sıra düz, 10 cm diyagramdaki model, 2 sıra düz, 1 sıra ters örülüp, düz örgüyle devam edilir. Beden boyu 35 cm örülerek her iki taraftaki 10’ar ve ortadaki 20 ilmek 2+2 lastik örülmeye başlanırken, aralarda kalan 38’er ilmek düz örülür. 4 sıra arayla 4’er düz ilmek lastik yapılan ilmeklere eklenir. Bu kaydırma işlemleri yapılırken 2 ilmek arayla 18 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 45 cm’de 98 ilmekle 2+2 lastik örgüye geçilir. Beden boyu 48 cm örülerek kol evi için her iki taraftan; 2 ilmek ters, 1 ilmek düz, 1 ilmek kesilir…şeklinde 24’er ilmek kesilir. Beden boyu 61 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 10 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 5+4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 70 cm’de omuzlarda kalan 5’er ilmek tek seferde kesilerek bitirilir.

şiş ile yapılan örgülerin açıklamalı modelleri, şiş diyagramı, adım adım örgü örnekleri

Kollar İçin : 90 ilmek başlanır, 1. sıra; ters örülür. 2. sıra; 1 ilmek kesilir, 1 dolama, 1 ilmek kesilir…şeklinde örülür. Arka sırasında dolamalarla birlikte tüm ilmekler ters örülür. 1 sıra ters, 2 sıra düz, 10 cm diyagramdaki model, 2 sıra düz, 1 sıra ters örülüp, düz örgüyle devam edilirken, her iki taraftaki 6’şar ve ortadaki 8 ilmek 2+2 lastik örülür. 4 sıra arayla 4’er ilmek kaydırılarak bütün ilmekler 2+2 lastik örülmeye başlanır. Kaydırma işlemi yapılırken lastik aralarından, 8 ilmek kesilerek 82 ilmeğe düşülür. Kol boyu 30 cm olduğunda kol evi için, her iki taraftan 27 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 53 cm’de kalan 28 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Yaka İçin : 8 ilmek başlanır, 100 cm düz örgü yapılır. 3 adet örülür, saç örgüsü yapılarak yaka etrafına dikilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ