Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Desenli Yuvarlak Yakalı Kazak

Desenli Yuvarlak Yakalı Kazak

MALZEME: Nako Angora

RENK NO: 268(üç yumak)214, 219,3323(bir’er yumak)

ŞİŞ NO: 3,5

ÖRGÜ ŞEKLİ:Düz örgü, jakar (desenli) örg

ARKA: İkiyüzatmış sekiz renk numaralı iplikle yüzaltı ilmek başlanır, on santimetre iki+iki lastik örülür. Düz örgüye geçilerek kırk santimetre’e tamamlanır. Kol evi için yanlardan dört+üç+bir ilmek kesilir. Kalan doksan ilmek yirmidört santimetre daha örülerek arka yaka için ortadaki otuz ilmek, yanlarından üç+iki+bir ilmek kesilerek omuzlarda kalan yirmidörter ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.


bayan kadın Desenli Yuvarlak Yakalı Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Yakalı Kazak

ÖN: İkiyüzatmış sekiz renk numaralı iplikle yüzyirmi ilmek başlanır, on santimetre iki+iki lastik örülür. 3323-219- 214 renk numaralı iplikler kullanılarak diagramdaki desen uygulanır. kırk santimetre örüldükten sonra kol evi için yanlardan beş+üç+iki+bir+bir ilmek kesilir. Toplam kırkaltı santimetre örülerek yaka kesimi için ortadaki yirmiiki ilmek bir defada kesilir. Kesilen ilmeklerin yanlarından dört+üç+iki+bir+bir+bir+bir (toplam onüç ilmek) kesilerek yaka oyuğu tamamlanır. Kol evi kesimi yirmidört santim’e tamamlanarak omuzlarda bırakılan yirmidörter ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

KOL: İkiyüzatmış sekiz renk numaralı İplikle elli iki ilmek başlanır, dokuz santimetre iki+iki lastik örülür. Düz örgüye devam edilir. Her iki yandan seksenikiilmek olana kadar iki santimetre aralıklarla bir’er ilmek artırılır. Toplam kırkbeş santimetre örülerek kol evi için yanlardan dört+üç+iki+bir ilmek kesilir. iki santimetre düz örülerek kalan atmışiki ilmek yirmialtı ilmek kalana kadar yanlardan bir’er ilmek eksiltilir. On ilmek kalana kadar iki’şer ilmek eksiltilir. Kalan on ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Yaka etrafından şişe yüzyirmi ilmek toplanarak üçbuçuk santimetre iki+iki lastik örülerek bitirilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ