Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Yuvarlak Yakalı Erkek Hırka

Yuvarlak Yakalı Erkek Hırka

MALZEME: Nako Angoramatik

RENK NO: 31239(4yumak)

ŞİŞ NO: 4,5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz

AKSESUAR: Kırkbeş santimetre Fermuar

ARKA: Yüz ilmek başlanır, yedi santimetre iki+iki lastik örülür. Düz örgüye geçilerek kırk sekiz santimetre örüldükten sonra kol evi için yanlardan üç’er ilmek kesilir. Her sırada yanlardan üç’er ilmek düz örülerek bir’er ilmek kesilir. Yirmialtı santimetre’e tamamlanarak kalan otuz ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN: Elliiki ilmek başlanır, yedi santimetre iki+iki lastik örülür. Düz örgüye geçilerek kırksekiz santimetre örüldükten sonra kol evi için yanlardan üç’er ilmek kesilir. Her sırada yanlardan üç’er ilmek düz örülerek bir’er ilmek kesilir. Yirmialtı santimetre’e tamamlanarak kalan onbeş ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

Yuvarlak Yakalı Erkek Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü Erkek Hırka

KOL: Elli ilmek başlanır, onaltı düz altı haraşo, on düz altı haraşo şeklinde ilmekler dizilir. Yanlardan her üç santimetre’de bir bir’er ilmek artırarak elliiki santimetre’e tamamlanır. Kol evi için yanlardan üç’er ilmek kesilir. Her sırada yanlardan üç’er ilmek düz örülerek bir’er ilmek kesilir. Yirmialtı santimetre’e tamamlanarak kalan on ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Seksen ilmek çıkanlarak onbeş santimetre iki+iki lastik örülerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ