Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Yırtık Kollu Selanik İşlemeli Kısa Kollu Bluz

Malzeme: Lame:
Renk No:1238 (3 yumak)
Şiş No:4
Örgü Şekli:Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, ajur modeli, selanik örneği

ARKA ve ÖN: 100 ilmek başlanır, 4 cm 1+1 lastik örülüp, örnek ve diyagram uygulanır. 2 sıra ters örüldükten sonra 1 .ve 2.diyagram aralarına 2’şer cm düz örgü yapılarak beden boyu 21 cm örülür, 1 sıra; 1 dolama, 1 ilmek kesilir, 1 dolama…şeklinde örülür. Arka sırasında ilmekler ters örülür. 2 sıra düz örüldükten sonra tekrar; 1 dolama, 1 ilmek kesilir, 1 dolama…şeklinde örülür. 4 sıra ters örülerek 3 no.lu diyagramdaki modele geçilir. 2 cm düz, 2 sıra ters, 2 cm düz, 2 cm selanik, 2 sıra düz, 1 sıra ters, 2 sıra düz, 4 cm selanik, 2 sıra düz, 1 sıra ters şeklinde 3 cm örülüp, 4 no.lu diyagramdaki modele geçilir. 3 cm örüldükten sonra; 2 sıra düz, 1 sıra ters, 2 sıra düz örülüp, 5 no.lu diyagramdaki model uygulanılarak parça bitirilir. Beden boyu 52 cm

Modern şık çok güzel örgü bluz
örülerek kol evi için her iki taraftan ilmek kol için 35’er ilmek artırılırken, aynı zamanda her iki taraftan 6’şar ilmek haraşo örülmeye başlanır. Beden boyu 64 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
YAKA: Ön ve arka parçalar birleştirildikten sonra omuz kısmından tığla; 1 sıra; 3 zincir çekilir, 2 ilmek atlanır, 1 sık iğne yapılır, 3 zincir çekilir, 2 ilmek atlanır, 1 sık iğne yapılır…şeklinde örülürken, aynı zamanda ön ve arka parça omuz kısmında 3 defa 7’şer cm boşluk bırakılıp, zincirle eklenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ