Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Yastık ve Masa Örtüsü

Yastık ve Masa Örtüsü

Etamin ve keten örtülerin modası hiçbir zaman geçmez. Etamin motifleri işlemekte bir çoğumuz için büyük bir zevktir. 90×90 cm. ebadında hazırlanan bu keten örtünün kenar kısımlarını çapraz etamin işi yapılarak işlenen motifler süslemektedir. Bu motifleri işlerken, birçok renkte ipliği bir arada kullanabilirsiniz. Motiflerin işleniş şekillerini ve büyütülmüşünü aşağıda görüyorsunuz. Bu masa örtüsü ile birlikte oturma odalarınızda bir takım meydana getirecek olan yastığın ebadı ise 40×40 cm. ebadındadır. Yastığın bir yüzüne motifin tamamı yerleştirilmektedir.

Etamin kumaştan hazırlanmış bir yastık ile bir masa örtüsü modeli.

MASA ÖRTÜSÜ:
90×90 cm. ebadındaki masa örtüsünün kenar kısmına motif geniş bir bordür şeklinde işlenmiştir. Motifler çapraz etamin işi yapılarak işlenirken, birçok renkte iplik kullanılmıştır. Örtünün kenar kısmı 2 cm. genişliğinde kıvrılmış ve bu kısma iki sıra halinde çapraz etamin işi yapılmıştır.


Yastık ve Masa Örtüsü modelleri örnekleri çeşitleri

YASTIK
40×40 cm. ebadında bir kare şeklinde hazırlanan bu yastığın bir yüzü tamamıyla motiflerle kaplanmıştır. Şemasını verdiğimiz motiflerin sadece köşe kısımlarını bu yastık için kullanın. Yastığın arka yüzü işlenmeden düz olarak bırakılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ