Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

V Yakalı Kemerli Yeşil Örgü Elbise

V Yakalı Kemerli Yeşil Örgü Elbise

İp: 400 gr

Şiş: Beş numara

Beden: Otuzsekiz

Arkaya atmışaltı ilmekle başlayın. Üç düz, üç ters, lastik örgü olarak on üç cm yapın.

Kolu her iki kısımda 3-2-1-1-1 kesin.

Yirmibir cm sonra arka yaka kısımına yaparak omuzları bitirin.

Önlere ellibir ilmekle arka uzunluğu kadar olacak şekilde düz, üç ters olarak oniki cm örün.

Sol taraftan otuz ilmeği kesin. Kol oyuntusu için yan dikiş onüç cm olacak şekilde yirmibir ilmeği dört sıra örüp ilmekleri bitirin. Omuzları birleştirin.

Yaka kısımında tığla üç sıra dolgu yapın. Yan dikişleri birbirinde ekleyin. Kol kenarlarına iki sıra tığla dolgu yapın. Etek kısmında arkaya seksendört ilmekle başlayın.

bir düz, iki ters, bir düz, iki ters olarak otuzaltı cm örün. İlmek sayısını ön kısımın bel genişliğine göre azaltarak ilmekleri otuzsekiz cm sonra bitirin.

Ön eteğe seksendört ilmekle başlayın. iki ters, bir düz, iki ters, bir düz, yirmidokuz ilmeği bu şekilde örün. yirmidokuz ilmekten sonra beş ilmek düz, iki ters, beş düz, iki ters, beş düz, iki ters, beş düz örün.


bayan kadınV Yakalı Kemerli Yeşil Örgü Elbise modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan V Yakalı Kemerli Yeşil Örgü Elbise

iki ters, bir düz olarak yirmidokuz ilmeği örerek seksendört ilmeğin ortadaki beş düz ilmeklerin her ilmeğini her kısımda bir’er ilmek kaydırarak örmeye devam edin.

Otuzaltı cm sonra bedenin bel büyüklüğüne göre eteğin her iki kısımdan ilmekleri azaltarak otuzsekiz cm boyunda olacak biçimde tamamlayın. Bedenin beli ile birbirinde ekleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ