Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Uzun Triko Hırka

Uzun Triko Hırka

İp: 650 gr.

Şiş: 5,5 numara

Beden: Otuzsekiz

Modele yüzotuzdört ilmek örerek başlayın. Yetmişbeş cm uzunlugunda alacak şekilde oniki ilmeği bir ters, bir düz, bir ters yapın.

İki ters ilmekten hemen sonra onyedi ilmeği ajur yapın iki ters, iki düz, iki ters; Onyedi ilmeği ajur, iki ters ilmekten daha sonra otuzdört ilmeği bir sıra düz, bir sıra ters yapın.

iki ters, altı düz, iki ters, altı düz, iki ters yapın. Altı düz ilmekleri, her beş sırada 3-3 saç örgüsu burun. Son yirmi altı ilmeği bir sıra ters, bir sıra düz, bir sıra ters, iki sıra düz, bir sıra ters, bir sıra düz, bir sıra ters olmak üzere örümeye devam edin.

Daire şeklinde örebilmeniz için son yirmaltı ilmeğini iki sıra düz ilmeklerinin son ondört ilmeğini yapmadan geri dönüş yapın.

Geri dönüş işlemini her 2 sıra düz örgüden sonra yapın. Ajur sıralarından sonra gelen 34 ilmeğin son sekiz ilmeğini yapmadan her dokuz sırada bir dönüş yapın.

Yeniden otuzdört ilmeğin her onsekiz ilmeğini yapmadan dönüşler yapın. Aynı kısımda otuzdört ilmeğin yirmialtı ilmeğini yapmadan dönmeler yaparak örmeye devam edin.

Yuvarlak gelecek şekilde ara kısımlarda geri dönerek örün. Üçyüzelli sıra ördükten sonra ilmekleri bitirin. İki kenarı ekleyin.

Dikişli kısımı orta kısıma gelecek şekilde katlayın. İki kısımda kırk sıra kol genişliği bırakarak ortada otuzdört cm’lik yeri ekleyin.

Daha sonra tekrar dikiş yaptığınız yerinden saç örgü kısımlarında sonra gelen yirmialtı ilmeği içe katlayıp saç örgülerinin alta gelecek şekilde katlayıp yaka kısmını tamamlayın.  Otuz cm’lik kısmını ekleyerek tamamlayın.


bayan kadın Uzun Triko Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Triko Hırka

AJUR (Onyedi ilmek üzerinde):
Bir.sıra: Bir düz örün, bir dolayın, altı ilmek düz öfün, üç ilmeği toplayın, altı ilmek düz örün, bir dolayın, bir düz örün. Arka sıraları ters örün.

İki.sıra: iki düz örün, bir dolayın, beş düz örün, üç ilmeği toplayın, beş düz örün, bir dolayın, iki düz örün.

Üç.sıra: üç düz örün, bir dolayın, dört düz örün, üç ilmeği toplayın, üç düz örün, bir dolayın, üç düz örün.

Dört. sıra: dört düz örün, bir dolayın, üç düz örün, üç ilmeği toplayın, üç düz örün, bir dolayın, dört düz örün.

Beş .sıra: beş düz örün, bir dolayın, iki düz örün, üç ilmeği toplayın, iki düz örün, bir dolayın, beş düz örün.

Altı.sıra: altı düz örün, bir dolayın, bir düz örün, üç ilmeği toplayın, bir düz örün,J_dolayın, altı düz örün.

Yedi .sıra: yedi düz örün, bir dolayın, üç ilmeği toplayın, bir dolayın, yedi ilmek düz örün.

Sekiz.sıra: Birinci sıradan başlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ