Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Uğur Böceği Minder Yapılışı

Uğur Böceği Minder Yapılışı

Çocuk odalalarının vazgeçilmez ve en gözde parçası bu uğur böceği şeklinde dizayn edilmiş minder olacak. Çocuklarınızın odasına şık bir hava katacak, kullanışlı formu ile de üzerinde keyifle vakit geçirecekler.

Malzemeler : 

Kartopu Marka ZAMBAK

Renk No : K150 4x100gr, K940 2×100 gr (İpleri çift kat kullanacağız)

Şiş No : 7

Yapılışı :

en güzel örgü aksesuar modelleri, dekorasyonda örgü örnekleri, örgü minder yapılışı

Kırmızı ip kullanarak 30 ilmekle düz örgüye başlayın. 68 ilmek oluncaya kadar her sırada örgünün sağından ve solundan 1’er ilmek artırarak düz örmeye devam edin. 68 ilmekle toplam boy 51 cm oluncaya kadar örün. 51. cm’de 45 ilmek kalıncaya kadar her sırada yanlardan 1’er ilmek eksiltin. 45 ilmek kalınca siyah ipe geçin ve 12 sıra boyunca düz örgü ile devam edin. Siyah bölüm 19 cm oluncaya kadar her sırada ve her iki taraftan 1’er ilmek eksiltin. 19. cm’de tüm ilmekleri tek seferde keserek tamamlayın.

Orta Bant İçin : Siyah iple 6 ilmek başlayarak 63 cm düz örgü örüp bitirin ve uğur böceğinin ortasına dikin.

çocuk odaları için örgü minderler, uğur böcekli örgü minder, dekoratif minderler, kartopu örgü minder modelleri

Yuvarlaklar İçin : Tek kat ip ile 5 zincir çekin ve halka yapın. Üzerine 15 trabzan yapın. Sonraki 5 sıra boyunca artırma yaparak örün ve bitirin. Toplam 6 tane bu yuvarlaklardan yapıp uğur böceğinizin üzerine dikin. Antenleri için de şişle 6 ilmek başlayın 15 cm boyunca düz örün, bitirin. Ucunu iki kez dolayıp dikerek yuvarlak form verip, uğur böceğinize ekleyin.

Son olarak, alt kısmına aynı ölçülerde siyah astar dikip, içini de elyaf malzeme ile doldurarak, uğur böceği minderi kullanıma hazır hale getirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ